V NHL odohral takmer 200 zápasov: Český gigant ulovil niekdajšieho vicemajstra sveta

Miikka Salomaki a Michal Jordan v súboji Fínska s ČeskomMiikka Salomaki a Michal Jordan v súboji Fínska s Českom Zdroj: SITA

PRAHA - Novou posilou ofenzívy hokejistov pražskej Sparty sa stal tridsaťjedenročný fínsky reprezentant Miikka Salomäki, ktorý odohral takmer dve stovky zápasov v NHL.

Do českej metropoly prichádza po dvojročnom pôsobení vo švajčiarskom Lausanne. Sparta o jeho príchode informovala na svojom webe.

Vicemajster sveta z roku 2014 pôsobil v zámorí v rokoch 2013 až 2021. Za ten čas odohral v drese Nashvillu 167 zápasov základnej časti NHL s bilanciou 27 bodov za 12 gólov a 15 asistencií. V play-off pridal dôrazný útočník 30 štartov, raz skóroval a na dva góly nahral.

Extrémne nepríjemný hráč

"Pri hodnotení sezóny a pravidelných poradách sme sa na typológii útočníka, ktorého chceme do tímu, jasne zhodli. Miikku sme pozorne skautovali a snažili sa získať čo najviac pohľadov z vonku. Ako od manažérov, trénerov či spoluhráčov naňho prišli skvelé referencie," uviedol šéf športového úseku Sparty Tomáš Divíšek.

Od Salomäkiho, ktorý si v uplynulom ročníku pripísal vrátane play-off v drese Lausanne 27 bodov (12 + 15) v 49 stretnutiach, očakáva obetavosť a dôraz. "Je to extrémne nepríjemný hráč. Fanúšikovia budú jeho hru milovať. Hoci je cudzinec, nečakáme od neho veľký bodový prínos, ale úplne iné veci. Dôraz, tlak na bránku i psychiku súpera," dodal Divíšek.

Chce Sparte konečne pomôcť k titulu

Samotný hráč túži pomôcť Sparte ukončiť čakanie na domáci titul, ktoré trvá od roku 2007. "Chcem vyhrať a verím, že v Sparte budeme mať dobrú šancu, hoci sa dlho nevyhralo. Viem, že je Sparta tradičný tím a počul som o celej organizácii aj fanúšikoch len dobré veci. Navyše sa mi páči aj Praha," vyhlásil Salomäki.

V tíme bude už tretím Fínom po ďalšom útočníkovi Janim Lajunenovi, s ktorým sa už nejaký čas pozná, a obrancovi Valtterim Kemiläinenovi, ktorého príchod oznámili sparťania pred polovicou mája.

"Už niekoľko rokov som hral v zahraničí so spoluhráčmi mnohých národností, takže mi na tom toľko nezáležalo. Vždy je ale príjemné, keď máte v tíme ďalších Fínov. S Janim som ešte nehovoril, ale je príjemné byť opäť v rovnakom tíme," povedal Salomäki.

Viac o téme: HC Sparta Praha Miikka Salomaki Lausanne HC
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/HC Sparta Praha
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy