Rošády na lavičke i v kádri: Nový tréner Košíc, do klubu prichádza reprezentačný gólman

Martin Lipták už nebude pôsobiť na lavičke HK KošiceMartin Lipták už nebude pôsobiť na lavičke HK Košice Zdroj: TASR - František Iván

KOŠICE - Novým hlavným trénerom hádzanárov HK Košice sa stal Peter Tumidalský.

Vo funkcii vystriedal Martina Liptáka, ktorý viedol tím v ročníku 2023/2024. Po ňom sa rozhodol definitívne ukončiť trénerskú kariéru. Klub na sociálnych sieťach informoval aj o príchode brankára Teodora Paula, ktorý nahradí Michala Shejbala.

Košickí hádzanári obsadili v nedávno skončenej sezóne 4. miesto po tom, čo prehrali sériu o bronz s Bojnicami 2:3 na zápasy. Tréner Lipták po predošlom ročníku 2022/2023 avizoval koniec s trénerstvom, no v úvode ročníka vystriedal svojho nástupcu Maroša Vikartovského. Napokon pri tíme dokončil sezónu, no po nej už definitívne skončil s prácou trénera a v klube bude pôsobiť ako konzultant.

Koniec kariéry potvrdil aj brankár Michal Shejbal, ktorého nahradí dlhoročný reprezentant Teodor Paul. Ide už o druhú predsezónnu posilu zvučného mena. Do HK Košice zamieril aj ďalší skúsený reprezentant Tomáš Urban, ktorý sa po rokoch v zahraničí rozhodol pre návrat do slovenskej extraligy.

Viac o téme: Martin Lipták Teodor Paul HK Košice Peter Tumidalský
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy