VIDEO Krejčíková nenadviazala na posledné víťazstvá: Češka končí pred bránami semifinále

Česká tenistka Barbora KrejčíkováČeská tenistka Barbora Krejčíková Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

BIRMINGHAM - Tenistka Barbora Krejčíková nepostúpila do semifinále trávnatého turnaja v Birminghame.

Nasadená dvojka podľahla Ruske Anastasii Potapovej za hodinu a 12 minút 1:6, 4:6. Svetová dvadsaťpäťka Krejčíková nenadviazala na výhry nad Austrálčankou Dariou Savilleovou a Britkou Harriet Dartovou, pri ktorých nestratila ani set. Potapovovej nevzala jediný servis, keď nevyužila ani jeden z troch brejkbalov.

Dvojnásobná víťazka Roland Garros z roku 2021 Krejčíková nezachytila ​​úvod zápasu a čoskoro prehrávala 0:5. Hrozbu "kanárika" síce česká tenistka odvrátila, turnajová sedmička Potapovová však sadu ovládla.

Druhý set bol vyrovnanejší. Krejčíková si ale nevypracovala jediný brejkbal a Potapovová naopak v siedmej hre jej servis znova prelomila. Za stavu 4:5 mala ešte Krejčíková pri servise súperky vedenie 30:0, dvadsaťtriročná Potapovová ale potom štyrmi loptičkami za sebou duel doservírovala.

Viac o téme: WTA Birmingham Anastasia Potapovová Barbora Krejčíková
  • Zdroj: TASR, ČTK