Rozhodol sa pre odchod z českej ligy: Zamieril do mesta, ktoré si zapamätal každý Slovák

Denis VentúraDenis Ventúra Zdroj: Profimedia

CHORZÓW - Záložník Denis Ventúra po dvoch rokoch opustil Olomouc a zamieril do Chorzówa, ktorý v minulej sezóne zostúpil do druhej poľskej futbalovej ligy. Sigma o tom informovala na svojom webe.

28-ročný Slovák prišiel do Olomouca predvlani z maďarského Gyirmótu. V prvej lige odohral za klub 51 zápasov a strelil štyri góly. "Chcel by som sa poďakovať Sigme za dva dobré roky. V prvej sezóne sa nám podaril úspech v podobe postupu do šestky, v tej minulej to, žiaľ, nebolo podľa našich predstáv. Som ale vďačný za to, že som v Sigme mohol pôsobiť," uviedol Ventúra.

Od vedenia Olomouca dostal povolenie na odchod. "Rokovanie s Ruchom bolo pomerne rýchle, takže sme sa dohodli na prestupe. Ďakujeme za odvedené služby v Sigme a do budúcnosti mu prajeme veľa šťastia," povedal športový manažér Ladislav Minář.

Na mesto Chorzów majú najkrajšie spomienky aj slovenskí fanúšikovia. Práve tu totiž naša reprezentácia vybojovala historický postup na MS v roku 2010 v Juhoafrickej republike po výhre 1:0 nad domácim Poľskom.

Viac o téme: SK Sigma Olomouc Ruch Chorzów Denis Ventúra
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/Ruch Chorzów; VIDEO: YouTube/Ruch TV
  • Zdroj: ČTK, športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy