VIDEO Vytočený tréner Floridy tomu nemohol uveriť: Zapojíme CIA! Toto mu povedal rozhodca

Tréner Floridy Paul Maurice na striedačkeTréner Floridy Paul Maurice na striedačke Zdroj: SITA/Jeff McIntosh/The Canadian Press via AP

EDMONTON - Zámorská hokejová NHL spozná meno nového šampióna až v siedmom zápase. Hráči Edmontonu Oilers zdolali v šiestom finále play-off Floridu Panthers 5:1 a vyrovnali stav série na 3:3 na zápasy.

Edmonton v druhej tretine vyslal na bránku "panterov" iba štyri strely, z ktorých dve prekonali brankára Sergeja Bobrovského. Už po 46 sekundách druhej časti sa presadil útočník Adam Henrique, keď využil ďalšie prepadnutie hráčov Floridy a zakončil prečíslenie dvoch proti jednému.

Hosťom sa podarilo znížiť už o desať sekúnd neskôr zásluhou kapitána Aleksandera Barkova, no domáci tréner si zobral trénerskú výzvu a rozhodcovia gól neuznali pre tesný ofsajd. "Bol to určite zlom zápasu, ktorý sa naklonil na našu stranu," konštatoval Ryan Nugent-Hopkins, krídelník druhého domáceho útoku.

Tréner Edmontonu zobral výzvu a bol úspešný

Tréner Edmontonu Kris Knoblauch vyhodnotil situáciu veľmi rýchlo a z dostupných záberov sa rozhodol skúsiť výzvu napriek tomu, že rozhodovali milimetre. "V skutočnosti som si nemyslel, že to bolo až také tesné. Podľa mňa to bol určite ofsajd, keď som to videl, takmer okamžite som bol rozhodnutý zobrať si challenge," povedal kouč "olejárov". Tesný okamih vyhodnotil správne a k zrejme zlomovému momentu šiesteho stretnutia sa vyjadril aj Knoblauchov náprotivok Paul Maurice.

"Čiarový rozhodca nás informoval, že to bol až posledný videoklip, ktorý rozhodol o tom, že to bol ofsajd. Neviem, aký záber dostali Oilers, neviem aký mala liga. Viem len, že keby som to mal napadnúť na základe toho, čo som videl, tak by som to neurobil.

V priebehu 30 sekúnd, ktoré by som na to rozhodnutie mal, by som platnosť gólu nespochybnil. Nehovorím však, že to nie je ofsajd, dostaneme zábery, zapojíme CIA a zistíme to," ironicky poznamenal 57-ročný kormidelník Floridy.

Viac o téme: Florida Panthers Edmonton Oilers Paul Maurice Kris Knoblauch
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Sportsnet, YouTube/SPORTSNET
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy