EURO 2024 Nádej umiera posledná: Česi sa radujú, prvotné informácie vyzerajú skvele

Zranený Patrik Schick opúšťa ihriskoZranený Patrik Schick opúšťa ihrisko Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

HAMBURG - Prvotné vyšetrenie po zápase dalo trénerom českej futbalovej reprezentácie nádej, že by svalové zranenie Patrika Schicka zo sobotňajšieho stretnutia proti Gruzínsku nemuselo byť až toľko vážne, ako sa pôvodne zdalo.

Dvadsaťosemročný najlepší strelec súčasného národného tímu zamieril dnes po obede zo základne na severnom okraji Hamburgu na vyšetrenie pomocou magnetickej rezonancie. Na tlačovej konferencii o tom informoval asistent trénera Jaroslav Köstl.

"Patrik práve odchádza na magnetickú rezonanciu. Včera večer prvotné vyšetrenie pomocou prístrojov, ktoré máme k dispozícii, nám dodalo ľahkú nádej. Tú sme hneď po zápase nemali. Uvidíme podľa vyšetrenia," uviedol Köstl.

Patrik Schick a Lukáš Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Schickovo zranenie vyvolalo v českom tábore veľké obavy z toho, že by kľúčový útočník mohol prísť o stredajšie záverečné stretnutie v F-skupine proti Turecku. Duel rozhodne o tom, či český tím postúpi do vyraďovacích bojov.

Kanonier Leverkusenu v sobotňajšom zápase v Hamburgu najprv v 59. min srovnal na konečných 1:1 a šiestym gólom sa osamostatnil na čele tabuľky českých strelcov na majstrovstvách Európy. O necelých 10 minút neskôr si ale sadol na trávnik, držal sa za lýtko a potom s hlavou v dlaniach odkrýval z ihriska, kde ho vystriedal Mojmír Chytil. Schick a po ňom aj hlavný tréner Ivan Hašek ihneď po zápase pripustili, že nie sú úplne optimisti.

Viac o téme: Česko EURO 2024 Patrik Schick
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy