EURO 2024 Schick nie je jediný: Provod o svojom zranení aj nešťastných zásahoch smoliara Hranáča

Patrik Schick a Lukáš Provod oslavujú gól ČeskaPatrik Schick a Lukáš Provod oslavujú gól Česka Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

HAMBURG - Záložník Lukáš Provod utrpel v druhom stretnutí na majstrovstvách Európy proti Gruzínsku ľahký výron v členku, ale nepochybuje o tom, že v stredajšom záverečnom zápase v skupine proti Turecku bude futbalovej reprezentácii Česka k dispozícii.

Dvadsaťsedemročný hráč pražskej Slavie pripustil, že po sobotňajšej remíze 1:1 bolo v tíme cítiť veľké sklamanie, no dnes už sa mužstvo oklepalo z nepríjemnej straty. Provod na tlačovej konferencii na základni na severe Hamburgu uviedol, že s Turkami čaká veľmi vyrovnaný súboj.

V 81. minúte musel prepustiť miesto na trávniku spoluhráčovi, no problém, o ktorom hovoril na tlačovej konferencii aj tréner Ivan Hašek, sa ukázal len ako drobný.

Má ľahký výron členku

"Mám ľahký výron členku, ale myslím si, že to nie je nič vážne. Čakal som, že to dnes ráno bude horšie. Takže sa cítim dobre a určite budem pripravený," vyhlásil Provod.

Jeho tím si remízou s Gruzínskom výrazne skomplikoval boj o postup zo skupiny a v mužstve to bezprostredne po záverečnom hvizde bolo veľmi cítiť.

"Dnes už je nálada určite lepšia ako to bolo včera po zápase. Ako v polčase, tak aj po zápase bolo vidieť, že to všetkých mrzelo. Verili sme, že tri body urobíme. Chýbalo možno aj šťastie, aby nejaká strela padla do brány. No dnes už je ďalší deň. Koncentrujeme sa na zápas, ktorý bude pre nás kľúčový," vyhlásil Provod.

Český celok potrebuje na záver skupiny na postup proti Turecku zvíťaziť, za priaznivých okolností by mu mohla stačiť aj remíza.

Proti Turkom očakáva vyrovnaný boj

"Myslím, že je to veľmi otvorené a že to bude vyrovnaný zápas. Verím, že máme kvalitu na to, aby sme Turkov porazili a postúpili ďalej. Na skoršie zápasy s Turkami skôr len spomíname, budeme sa sústrediť skôr na túto generáciu a na tento zápas," poznamenal Provod.

Zrejme najväčšou tureckou hviezdou je kapitán a záložník Interu Miláno Hakan Calhanoglu. "Ich najväčšia sila je v individuálnej kvalite hráčov, niektorí hrajú v tých najlepších kluboch a majú za sebou veľké zápasy. Kapitán je dnes už možno tureckou legendou. Pre mňa čím väčšie meno to je, tým viac sa na zápas teším a dávam si na toho hráča pozor," povedal Provod.

Lukáš Provod strieľa na Galéria fotiek (2) Lukáš Provod strieľa na bránu Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Je jedným zo šiestich českých hráčov, ktorí na turnaji dostali žltú kartu a v prípade ďalšieho napomenutia by prišli o možný budúci zápas.

"Musím povedať, že som bol prekvapený, koľko žltých kariet padlo vo včerajšom zápase. Niektoré boli zvláštne, padlo ich zbytočne veľa na to, že na takomto turnaji stačia dve, aby hráč nehral ďalší zápas," uviedol Provod.

"S Tureckom budeme hrať o všetko a nemôžeme rozmýšľať, či niekto má alebo nemá žltú kartu. Musíme robiť všetko pre to, aby sme postúpili. Keď bude nejaká situácia, že bude potrebné niečo prerušiť, tak to ten hráč musí urobiť," dodal Provod.

Jeho tímu možno bude chýbať najlepší strelec Patrik Schick, ktorý sa proti Gruzínsku zranil. "Strata by to bola samozrejme obrovská, pretože kvality Patrika sú nesmierne. Jasné, že keď prídete o takto veľkého hráča, ktorý hrá vo veľkom klube a je taký gólový, bolo by to nepríjemné. Stále ešte dúfame a veríme, že Patrik bude v poriadku, ale keď nie, tak že to zvládneme aj bez neho," uviedol Provod.

Nešťastné zásahy Hranáča

Rovnako ako zvyšok tímu sa zastal obrancu Robina Hranáča, ktorý bol pri všetkých troch inkasovaných góloch na turnaji. Proti Gruzínsku po jeho ruke vo vápne zahrával súper penaltu, pri úvodnej porážke 1:2 s Portugalskom nechtiac pomohol favoritovi k gólom dvoma smolnými odrazmi.

"Robin mi pripadá vyrovnaný, poznám ho dlho. Hrali sme spolu chvíľu v dvadsaťjednotke. Myslím, že si to nijako neberie. Aj my s ním hovoríme, že hrá výborný turnaj. Že sa to stane pri troch momentoch, za ktoré nemôže, je smola. Verím, že sa to spočíta, vráti sa mu to a dá napríklad gól proti Turecku z rohu. Všetci by mu mali opakovať, že hrá fantastický turnaj na to, že je to jeho prvá veľká repre akcia," povedal Provod.

Viac o téme: Česko Turecko Lukáš Provod Ivan Hašek Robin Hranáč
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy