EURO 2024 Hororové scény! FOTO+VIDEO Strach o život hráča Maďarska po brutálnej zrážke

Maďarský futbalista Barnabás Varga zostal po tvrdej zrážke na ihrisku v bezvedomíMaďarský futbalista Barnabás Varga zostal po tvrdej zrážke na ihrisku v bezvedomí Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

STUTTGART - Futbalisti Maďarska zvíťazili v nedeľňajšom zápase A-skupiny ME nad Škótskom 1:0.

Maďari si vďaka prvému trojbodovému zisku na turnaji zachovali šancu na postup do osemfinále z tabuľky tretích tímov. Maďarské víťazstvo zariadil v 100. minúte duelu striedajúci Kevin Csoboth. Škóti na kontinentálnom šampionáte skončili, keďže získali iba bod.

V 68. minúte sa udial hrôzostrašný moment, keď sa po centri tvrdo zrazil nabiehajúci Barnabás Varga so škótskym brankárom Angusom Gunnom.

Maďarský útočník zostal nehybne ležať a na ihrisko prišli záchranári, ktorí Vargu odniesli na nosidlách. Pravdepodobne išlo o vážne zranenie, pretože okolo hráča okamžite natiahli plachty.

Záchranárom dokonca s nosidlami urýchlene pomáhal aj kapitán maďarského tímu Dominik Szoboszlai.

Všetko nasvedčovalo, že sa zápas skončí bezgólovou remízou a obe mužstvá na turnaji skončia. Vzhľadom na dlhé ošetrovanie Vargu nadstavil hlavný rozhodca Tello až 10 minút a práve v poslednej minúte nadstavenia rozhodol Kevin Csoboth.

Kapitán Dominik Szoboszlai po strelenom góle doniesol jeho autorovi dres zraneného spoluhráča Barnabása Vargu a potom si ho Szoboszlai aj obliekol. Víťazstvo venuje maďarský tím právemu Vargovi a všetci si prajú, aby bol v poriadku.