VIDEO O Hancka a Lobotku je záujem v popredných kluboch: Ich agent ozrejmil celú situáciu

Dávid Hancko v reprezentačnom drese SlovenskaDávid Hancko v reprezentačnom drese Slovenska Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - O ďalšej budúcnosti slovenského obrancu Dávida Hancka sa v posledných týždňoch neustále špekuluje.

Záujem o jeho služby prejavil španielsky klub Atlético Mádrid. Opora Feyenoordu Rotterdam bola spájaná aj s prestupom do anglickej Premier League. Hráčov agent Branislav Jašurek v rozhovore pre RTVS prezradil, že Atlético nie je jediný klub, ktorý sa o Hancka zaujíma.

"To Atlético je pravda, to vedia všetci, je to mediálne známe. Zo všetkých klubov, ktoré majú o Dávida záujem, je pre nás Atlético Madrid na prvom mieste. Ostatné ponuky sú len v rovine rozhovorov a v tomto momente neprišlo nič také, aby o tom Dávid začal premýšľať viac ako o Atléticu.

Ešte to nie je hotový transfer. Davidovi sa to páči, ale rozhodnú vo Feyenoorde. Nemá výstupnú klauzulu, o to je to jednoduchšie. To, čo sa rozpráva, suma 40-50 miliónov eur, je prestrelené," vyhlásil Jašurek pre RTVS.

Madridský klub mal podľa nedávnych medializovaných práv predložiť za Hancka ponuku vo výške okolo 20 miliónov eur, pomimo ostatných bonusov.

Spomínaný Jašurek potvrdil, že blízko veľkého prestupu mal aj Hanckov reprezentačný kolega, Stanislav Lobotka, ktorý takmer zamieril do Barcelony.

"S Barcelonou sme boli dohodnutí aj na podmienkach, ale prišlo k zmene trénera. Teraz je situácia dosť nejasná, vyvíja sa. Nehovorím však, že je to zabité," uviedol Jašurek.

Aktuálne to však podľa Lobotkovho agenta vyzerá skôr na zotrvanie pod Vezuvom: "Jedného zo svojich najlepších hráčov nepustia v Neapole za päť korún. Bude to drahý transfer, no vzhľadom k veku je to zložité. Navyše, takýto typ záložníka hľadajú špecifickí tréneri, s ktorými sa rozprávame. Väčšina trénerov by ho chcela, ale otázne je, ako sa zachovajú tí, ktorí rozhodujú o peniazoch."

Viac o téme: FC Barcelona Atlético Madrid SSC Neapol Stanislav Lobotka Feyenoord Rotterdam Dávid Hancko Branislav Jašurek
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy