Na domácich MS lietal po ľade: Česká hviezda intenzívne rieši budúcnosť v NHL

Vpravo český hokejový reprezentant Martin NečasVpravo český hokejový reprezentant Martin Nečas Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Český hokejový útočník Martin Nečas sa druhýkrát za sebou presadil medzi najlepších troch českých hokejistov v ankete Zlatá hokejka. Po minuloročnom druhom mieste skončil tento rok tretí.

Jeden z kľúčových hráčov reprezentácie na zlatých majstrovstvách sveta v Prahe momentálne rieši svoju ďalšiu budúcnosť. V Caroline sa mu skončila zmluva a špekuluje sa o jeho výmene. V rozhovore s novinármi priznal, že je pripravený na všetky možnosti. V budúcej sezóne by ale rozhodne chcel oproti tej minulej dostať na ľade väčší priestor v kľúčových pasážach zápasov.

"Za tretie miesto som rád. Samozrejme, mám vyššie ciele, ale Pasta bol zaslúžene prvý a Dosty druhý. Myslím si, že je pekné, že tu môžeme všetci všetko osláviť spoločne. Je to aj motivácia do ďalšej sezóny, aby Pastu niekto pohneval a raz aj preskočil," povedal Nečas, ktorý skončil v hlasovaní za sedemnásobným víťazom ankety Davidom Pastrňákom a Lukášom Dostálom. "Tento rok to bolo asi jasné. V NHL mal David suverénne najviac bodov a zaslúžene vyhral," podotkol.

Všetko zlé je na niečo dobré

Naopak Nečas nebol so svojou sezónou v Caroline veľmi spokojný. Aj keď v základnej časti nazbieral solídnych 53 bodov a v play-off pridal ďalších deväť.

"Bolo to hore-dole. Nebolo to najlepšie a nie som spokojný, ale ani sklamaný. Viem, že to môže byť lepšie. Play-off bolo z pohľadu tímového výsledku sklamanie, ale na druhú stranu bez toho by som nebol na majstrovstvách a nezažil by som tunajšiu skvelú atmosféru. Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré," povedal Nečas, ktorý posilnil reprezentáciu až v priebehu šampionátu. Potom, čo Hurricanes vypadli v 2. kole play-off s New York Rangers.

Dvadsaťpäťročný útočník v minulej sezóne nepatril medzi kľúčových hráčov Caroliny, s čím nebol spokojný. "Od toho sú tam tréneri, ktorí hráčov posielajú na ľad. Ja som medzi kľúčovými nebol a v budúcej sezóne by som to chcel vylepšiť. V týchto situáciách sa na ľade cítim najlepšie. Musím podľa toho podávať výkony a dúfam, že od budúcej sezóny sa to zlepší," prial si Nečas.

Český hokejista Martin Nečas Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Karl B DeBlaker

Otázkou ale je, či bude aj naďalej hrať v Caroline. V klube, ktorý ho pred siedmimi rokmi draftoval, sa mu skončila zmluva. Hurricanes ale držia jeho hráčske práva. V zámorí sa ale špekuluje, že bude vymenený.

"Ja som pripravený na všetko. Uvidíme, ako to bude. Bude to zaujímavé," povedal Nečas, ktorý spoločne s agentom klubu načrtol svoje očakávania.

"Som hráč Caroliny, ktorá na mňa má práva. Sme každodenne v kontakte, agent aj ja s nimi hovoríme a verím, že to dopadne dobre pre mňa aj pre klub. Buď budeme spolu pokračovať, a dúfam, že to bude čo najlepšie, alebo budem niekde inde. Dúfam, že ak sa rozídeme, tak to bude v dobrom," podotkol Nečas, ktorý za Carolinu v priebehu siedmich sezón odohral vrátane play-off 421 stretnutí.

Špekulácie nesleduje

Jasno o prípadnej Nečasovej výmene by ale mohlo byť teoreticky už tento týždeň, keď sa v zámorí koná draft NHL. "Je to možné. V trochu podobnej situácii som bol pred dvoma rokmi, keď sa hovorilo o trejde a nakoniec som podpísal novú zmluvu. Všetko som teraz nechal na agentovi a ja sa pripravujem na ďalšiu sezónu," povedal Nečas, ktorý o svojej situácii hovorí aj priamo s majiteľom klubu.

Špekulácie médií, kam by mohol zamieriť, ale veľmi nesleduje. "Správ a špekulácií je veľa. Keby ich človek čítal, tak si myslí, že ide každý deň do ďalších 15 tímov. Držím sa toho, o čom sa bavíme s agentom," uviedol Nečas.

Viac o téme: NHL Carolina Hurricanes Martin Nečas
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy