EURO 2024 Rumuni pred duelom so Slovenskom o možných kalkuláciách: Ak bude v 91. minúte 0:0, tak potom...

Rumunský futbalista Valentin MihailaRumunský futbalista Valentin Mihaila Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

MAINZ - Slovenských futbalistov čaká v stredu na ME zápas o postup proti húževnatému súperovi, ktorý v sobotu prehral svoj prvý súťažný zápas po dvoch rokoch.

Situácia v "éčku" je pred záverečnými dvoma zápasmi zamotaná. Slovákom i Rumunom bude remíza pravdepodobne stačiť na postup. Rumuni sa však na to nechcú spoliehať.

"Nemôžete ísť do zápasu s myšlienkou na remízu. Ak to bude v 91. minúte 0:0 a nerozhodný výsledok nám obom zaručí postup, tak potom áno. Ale nechcem dopredu kalkulovať," uviedol Valentin Mihaila podľa agentúry Reuters.

Rumunský útočník zároveň zdôraznil: "Musíme ísť do zápasu s myšlienkou vyhrať a myslím si, že to dokážeme." Na postup z tretieho miesta by mohli stačiť za určitých okolností tri body, no Ukrajinci môžu skončiť na poslednom mieste aj so štyrmi. Prípadný postup zo skupiny by bol pre Slovákov druhý na ME a tretí na veľkom turnaji.

Viac o téme: Slovensko Rumunsko EURO 2024 Valentin Mihaila