Všetko je na dobrej ceste? Tajný zdroj hovorí jasne, ruský talent mieri do NHL

Rusa Matveja Mičkova si zo 7. miesta vybrala Philadephia FlyersRusa Matveja Mičkova si zo 7. miesta vybrala Philadephia Flyers Zdroj: SITA/AP/George Walker IV

PHILADELPHIA - Ruský útočník Matvej Mičkov je bližšie pôsobenie v zámorskej NHL. Podľa zdroja agentúry AP, ktorý si želal zostať v anonymite, ho Petrohrad prepustil zo svojich služieb.

Dvadsaťdeväťročný hokejista, ktorého si pri vlaňajšom drafte NHL vybrala zo siedmeho miesta Philadelphia, by sa tak mohol pripojiť k Flyers.

Vedenie Philadelphie po talentovanom útočníkovi siahlo pred rokom aj napriek tomu, že pred sebou mal ešte tri roky platného kontraktu s Petrohradom. Podľa posledného vývoja sa zdá, že na neho až do roku 2026 musieť čakať nebudú. V uplynulej sezóne nastúpil Mičkov za Petrohrad do jediného zápasu, inak pôsobil na hosťovaní v Soči, kde si za 47 štartov pripísal 41 bodov vďaka 19 gólom a 22 asistenciám.

Pre klub z Pensylvánie je to ďalšia dobrá správa za posledných štvrť roka v súvislosti s ruskými hráčmi.

Koncom marca sa po rokoch komplikácií pripojil k tímu Flyers brankár Ivan Fedotov, ktorého klub draftoval do NHL už pred deviatimi rokmi. V novom pôsobisku sa hokejista, ktorý bol v roku 2022 namiesto cesty do USA násilne odvedený do ruskej armády, objavil deň po tom, ako CSKA Moskva nečakane oznámil, že s ním ukončil zmluvu.

Dvadsaťsedemročný Fedotov mal do Philadelphie namierené predvlani v júli, päť mesiacov po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Vtedy ho ale v Petrohrade zadržala polícia, pretože sa podľa prokuratúry vyhýbal vojenskej službe. Odvelený bol za polárny kruh, aj keď mal po vydarenej sezóne v KHL a zisku titulu s CSKA uzavretý kontrakt s Flyers.

Viac o téme: Philadelphia Flyers Matvej Mičkov
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy