EURO 2024 Szoboszlai sa po zranení Vargu hneval na zdravotníkov: Dúfam, že niečo také už nikdy nezažijeme!

Maďarský futbalista Barnabás Varga zostal po tvrdej zrážke na ihrisku v bezvedomíMaďarský futbalista Barnabás Varga zostal po tvrdej zrážke na ihrisku v bezvedomí Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

STUTTGART - Kapitán maďarskej futbalovej reprezentácie Dominik Szoboszlai skritizoval pomalú reakciu zdravotníkov po hrozivom zranení spoluhráča Barnabása Vargu v nedeľnom zápase na Eure proti Škótsku.

Maďarský útočník utrpel po zrážke s brankárom súpera Angusom Gunnom niekoľko zlomenín v tvári a otras mozgu a musel sa podrobiť operácii, ktorá bola podľa agentúry DPA úspešná a Vargu by mohli v stredu prepustiť z nemocnice. UEFA v popoludňajšom vyhlásení uviedla, že zdravotnícky tím nechyboval.

Varga zostal po strete bezvládne ležať na trávniku a z reakcie hráčov bolo hneď zrejmé, že zranenie je vážne. Spoluhráči popoháňali zdravotníkov s nosidlami, naštvaný Szoboszlai sa dokonca sám chopil madla a snažil sa všetko urýchliť.

"Nechápem, čo je to za protokol. Prečo zdravotníci neprišli na pomoc skôr, prečo sa neponáhľali?" čudoval sa Szoboszlai po zápase.

Toto sa nemôže opakovať

"Aj pár sekúnd môže niekedy zachrániť život. Dúfam, že niečo také už nikdy nezažijeme, toto sa nemôže opakovať," pridal maďarský kapitán, ktorého krátko po incidente zachytili televízne kamery so slzami v očiach.

Spoluhráči so zdravotníkmi okolo zraneného Varga roztiahli plachty a po ôsmich minútach ošetrovania bol maďarský futbalista na nosidlách transportovaný do sanitky a stuttgartskej nemocnice, kde strávil noc. Podľa UEFA všetko prebiehalo podľa regulí.

"Zásah zdravotníkov bol profesionálny a presne podľa protokolu. Nebolo žiadne oneskorenie ani pochybenie, čo sa týka zaobchádzania s hráčom alebo zdravotníckej pomoci," citovala agentúra Reuters vyhlásenie UEFA.

Maďari vyhrali 1:0 gólom v desiatej minúte nastavenia, v skupine A obsadili tretie miesto a udržali nádej na postup do osemfinále. Pre Vargu však turnaj určite skončil.

Viac o téme: EURO 2024 Dominik Szoboszlai Barnabas Varga ME vo futbale 2024 Maďarská futbalová reprezentácia
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy