Obrovská posila pre Slovan! Hviezdny reprezentačný brankár z KHL sa sťahuje do hlavného mesta

Na snímke faulovaný Juraj Slafkovský (Slovensko) sa snaží zakončiť a vľavo brankár Andrej Šutov (Kazachstan)Na snímke faulovaný Juraj Slafkovský (Slovensko) sa snaží zakončiť a vľavo brankár Andrej Šutov (Kazachstan) Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Hokejový klub HC Slovan Bratislava získal do svojich služieb kazašského brankára Andreja Šutova.

Účastník tohtoročných majstrovstiev sveta strávil celú svoju doterajšiu kariéru v Kazachstane, kde si obliekal postupne dresy Torpeda Usť-Kamenogorsk, Altaju Usť-Kamenogorsk, Nomadu Nur-Sultan a Sarjarky Karaganda, v ktorých si zahral VHL a MHL.

V sezóne 2021/22 debutoval v drese Barysu Nur-Sultan v KHL, za ktorý odchytal 45 zápasov s priemerom 2,87 inkasovaných gólov a 91,2% úspešnosťou zákrokov. Na uplynulých MS odchytal šesť duelov.

Dvadsaťšesťročný Šutov sa bude v sezóne 2024/25 deliť o brankárske povinnosti s Denisom Godlom. "Pozdravujem všetkých fanúšikov Slovana. Som veľmi rád, že budem v novej sezóne súčasťou tímu. Nadchádzajúca sezóna bude pre mňa osobne veľká nielen hokejovou, ale aj osobnou skúsenosťou. Po prvý raz vo svojej kariére budem hrať v zahraničí a takpovediac opustím svoju komfortnú zónu.

Verím, že mi to pomôže ďalej sa zlepšovať a profesionálne rásť. Držme si spolu palce, verím, že sa nám podarí dosiahnuť vysoké ciele," uviedol pre web "belasých" Šutov.

 

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Andrej Šutov
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/HC SLOVAN Bratislava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy