Tenisový svet tŕpne: Djokovič necháva fanúšikov v obrovskom napätí. Ako sa nakoniec rozhodne?

Novak Djokovič Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

LONDÝN - Srbský tenista Novak Djokovič ešte nepotvrdil, či bude štartovať na tohtoročnom Wimbledone. Sedemnásobný šampión z All England Clubu síce po nedávnej operácii kolena trénuje v Londýne, no chce počkať, ako sa bude cítiť v najbližších dňoch.

Tridsaťsedemročný Srb uviedol, že na najprestížnejšom trávnatom turnaji nechce skončiť už po pár kolách. Na londýnskej tráve bude štartovať iba vtedy, ak bude mať šancu na úspech.

Druhý hráč svetového rebríčka a víťaz 24 grandslamových turnajov to povedal BBC s tým, že rekonvalescencia zatiaľ prebieha podľa plánu. Wimbledon, kde by mal Djokovič obhajovať minuloročnú finálovú účasť, sa začne v pondelok.

"Neprišiel som do Wimbledonu odohrať len pár kôl. Ak budem vedieť, že môžem hrať skoro na svoje maximum alebo na úplné maximum, tak budem hrať. A ak nie, dám šancu niekomu inému," uviedol Djokovič.

Rekordný 24-násobný grandslamový šampión si natrhol meniskus v osemfinálovom zápase Roland Garros proti Argentínčanovi Franciscovi Cerundolovi, na štvrťfinálový duel s Nórom Casperom Ruudom už nenastúpil. Pred pár dňami potvrdil svoju účasť na OH v Paríži.

"Rehabilitácia pokračuje každý deň správnym smerom a je to zase o pár percent lepšie a lepšie. To je niečo, čo mi dodáva nádej a povzbudzuje ma, aby som pokračoval. Beriem veci postupne. Ešte netlačím na sto percent, ale verím, že to v nasledujúcich dňoch príde," podotkol Djokovič.

Srbský tenista, ktorý v sezóne čaká na prvý titul, môže uspieť vo Wimbledone ôsmykrát. Cieli tiež na rekordný 25. grandslamový triumf, vďaka ktorému by sa osamostatnil na čele historického rebríčka pred Austrálčankou Margaret Courtovou. Vlani vyhral tri grandslamy, neuspel práve len vo Wimbledone, kde ho vo finále porazil Španiel Carlos Alcaraz.

Viac o téme: Novak Djokovič Wimbledon 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy