Veľká reklama pre slovenský hokej: Žilina bude hostiť prestížny Kontinentálny pohár IIHF

Oslavy hokejistov Žiliny z titulu v hokejovej Tipos SHL a zároveň z postupu do extraligy po štvrtom zápase finále Tipos Slovenskej hokejovej ligyOslavy hokejistov Žiliny z titulu v hokejovej Tipos SHL a zároveň z postupu do extraligy po štvrtom zápase finále Tipos Slovenskej hokejovej ligy Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

ŽILINA - Slovenský hokej bude mať po ročnej pauze opäť zastúpenie v Kontinentálnom pohári IIHF.

V nasledujúcej sezóne zasiahne do tradičnej pohárovej súťaže klub Vlci Žilina. Ten v predchádzajúcom ročníku ovládol druhú najvyššiu súťaž TIPOS SHL, zabezpečil si extraligovú miestenku a taktiež zvíťazil v JOJ Šport Slovenskom pohári. Práve na základe tohto triumfu sa mohol uchádzať o účasť v Kontinentálnom pohári.

Vlci vstúpia do súťaže v rámci 3. kola (semifinále), ktoré sa uskutoční od 15. do 17. novembra. Žilinčania budú hostiteľmi základnej E-skupiny, v ktorej sa stretnú s kazašským Arlan Kokšetau a waleským tímom Cardiff Devils. Posledný štvrtý účastník tejto skupiny bude známy až po odohraní úvodných dvoch kôl Kontinentálneho pohára, ktoré sa uskutočnia v septembri a októbri.

"Vďaka víťazstvu v JOJ Šport Slovenskom pohári sa nám otvorila účasť v Kontinentálnom pohári pre sezónu 2024/2025. Jedná sa o veľmi prestížnu súťaž pod hlavičkou IIHF.

Po prezentácii klubu na IIHF sa nám potvrdila nielen účasť, ale aj organizácia semifinálovej časti, o ktorú sme sa usilovali. Vnímame to ako ďalšiu prezentáciu slovenského hokeja, mesta Žilina a nášho klubu na európskej úrovni," uviedol pre klubový web výkonný riaditeľ "vlkov" František Skladaný.

Ide o veľkú reprezentáciu mesta

Prezentácia klubu pred IIHF obsahovala množstvo bodov, ktoré vychádzali napríklad z uplynulých rokov riadenia klubu, histórie i samotného zázemia mesta Žilina.

"V prvom rade išlo o podmienky pre hosťujúce tímy a predstaviteľov IIHF. Obsahovala históriu klubu, organizačné a športové výsledky štvorročného fungovania pod novými majiteľmi, prácu s mládežou a nárast záujmu detí o hokej v Žiline. Ubytovacie možnosti, dostupnosť z okolitých letísk, fanúšikovskú základňu, prezentáciu mesta a regiónu. Ide o veľkú reprezentáciu mesta," dodal Skladaný.

Finálový turnaj Kontinentálneho pohára je na programe od 16. do 19. januára 2025. Medzi štvoricu najlepších sa prebojujú dva najlepšie tímy z oboch semifinálových skupín. O dejisku sa bude rozhodovať po skončení novembrových duelov.

Slovensko je najúspešnejšia krajina v histórii Kontinentálneho pohára IIHF s piatimi prvenstvami. V minulosti v tejto súťaži uspeli Košice (1997/98), Slovan Bratislava (2003/04), Zvolen (2004/05), Martin (2008/09) a Nitra (2022/23).

Žilinčanov čaká premiérová účasť v Kontinentálnom pohári, ale v roku 2007 si zahrali European Champions Cup. V Petrohrade vtedy zdolali Spartu Prahu a prehrali s fínskym tímom HPK Hämeenlinna.

KONTINENTÁLNY POHÁR IIHF 2024/2025 /zdroj: hockeyslovakia.sk/:
FINÁLE (16. – 19. januára 2025)
Víťaz E-skupiny
Víťaz F-skupiny
Druhý tím E-skupiny
Druhý tím F-skupiny

SEMIFINÁLE (15. – 17. novembra 2024)
E-skupina
HC Arlan Kokšetau (Kaz.)
Cardiff Devils (Wal.)
VLCI ŽILINA (SR)*
Víťaz C-skupiny

F-skupina
Aalborg Pirates (Dán.)*
GKS Katovice (Poľ.)
Bruleurs de Loups (Fra.)
Víťaz D-skupiny

2. KOLO (18. – 20. októbra 2024)
C-skupina
Rittner Buam (Tal.)*
Acroni Jesenice (Slovin.)
Sokol Kyjev (Ukr.)
Víťaz A-skupiny

D-skupina
HK Mogo (Lot.)
Ferencvárosi TC (Maď.)
CSM Corona Brašov (Rum.)*
Víťaz B-skupiny

1. KOLO (20. – 22. septembra)
A-skupina
SKHL Crvena Zvezda (Srb.)
KHL Sisak (Chor.)
Liege Bulldogs (Belg.)
SC Irbis Skatem (Bul.)*

B-skupina
Energija (Lit.)
Narva PSK (Est.)*
Skautafelag Reykjavikur (Isl.)
CH Jaca (Špa.)

* - organizátor skupiny

Viac o téme: Vlci Žilina Kontinentálny pohár IIHF
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/Vlci Žilina
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy