Chcú obnoviť spoluprácu zo zámoria: Nové Zámky ohlásili príchod piateho legionára

Gólová radosť na striedačke Nových ZámkovGólová radosť na striedačke Nových Zámkov Zdroj: TASR/František Iván

NOVÉ ZÁMKY - Kanadský hokejista Justin Ducharme posilnil HC Nové Zámky. Vedenie účastníka Tipos extraligy o tom informovalo na sociálnych sieťach.

Dvadsaťštyriročný útočník pôsobil v uplynulej sezóne v nižšej zámorskej súťaži ECHL, keď obliekal dres Trois-Rivieres Lions.

V základnej časti odohral 68 zápasov a získal 44 bodov (17+27), v play-off pridal šesť duelov a zaznamenal dve asistencie. Jeho spoluhráčom v tíme bol aj Nicolas Guay, ktorý bude v sezóne 2024/25 tiež hrať za Nové Zámky.

"Justin je talentovaný hráč, ktorý sa vyznačuje nielen skvelou rýchlosťou a fyzičkou, ale aj technikou a citom pre hru. Má bohaté skúsenosti z pôsobenia v ECHL, kde ukázal svoje kvality a bol oporou svojho tímu. Jeho príchod posilní našu ofenzívu a prinesie do tímu nové možnosti v útoku," uviedol klub.

Ducharme je piatym potvrdeným legionárom, ktorý bude v najbližšej sezóne hrať za Nové Zámky. Vedenie už skôr potvrdilo okrem Guaya aj angažovanie lotyšského útočníka Emilsa Gegerisa. Rovnako aj dvojicu brankárov, Fína Kristiana Tamminena a Američana Jasona Grandeho.

Viac o téme: HC Nové Zámky Justin Ducharme
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC Nové Zámky
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy