Nečakaná správa, česká superhviezda prerušila kariéru: Dôvod je jednoduchý

Eva AdamczykováEva Adamczyková Zdroj: Profimedia

PRAHA - Česká snoubordistka Eva Adamczyková je tehotná a prerušila kariéru.

Tridsaťjedenročná olympijská víťazka zo Soči, dvojnásobná majsterka sveta a držiteľka troch krištáľových glóbusov za triumfy vo Svetovom pohári to oznámila na instagrame. Jej manželom je herec Marek Adamczyk.

"Chcela som sa s vami podeliť o novinky a to, že na nejakú dobrú prerušujem kariéru. Dôvod je jednoduchý, my totiž čakáme rodinu," uviedla rodáčka z Vrchlabí, ktorá sa vydala za Adamczyka v septembri 2022 po štvorročnom vzťahu.

Úspešná snowboardistka, za slobodna Samková, je v posledných rokoch s Ester Ledeckou najväčšou českou hviezdou zimných športov. Domácu anketu Kráľ bielej stopy vyhrala štyrikrát, naposledy vlani. Do poslednej sezóny naskočila neskôr, pretože sa zúčastnila televíznej tanečnej súťaže StarDance. Svoje umenie na parkete preukazoval aj jej manžel.

Pôvodne mala Adamczyková počas budúcej zimy okrem iného obhajovať vo Svätom Moritzi svetové zlato, ale očakávania bude mať iné ako športové. "Na budúcu sezónu ma v pretekoch neuvidíte, ale do budúcna to nechávam otvorené a teším sa na to všetko, čo ma čaká a čo príde," dodala snowboardcrossarka, ktorá sa úspešne na svahy vrátila po zlomeninách oboch nôh nad členkami z decembra 2021.

V nedeľu v Českých Budějoviciach Adamczyková slávnostne začala Olympiádu detí a mládeže.

Viac o téme: Eva Adamczyková
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy