FOTO Úvodná etapa Okolo Slovenska: Svrček sa raduje z pódia, ako sa darilo Saganovmu tímu?

Na snímke v popredí slovenský cyklista Peter Sagan (Pierre Baguette Cycling) počas 1. etapy cyklistických pretekov Okolo SlovenskaNa snímke v popredí slovenský cyklista Peter Sagan (Pierre Baguette Cycling) počas 1. etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska Zdroj: TASR/Edmund Örzsik

DUNAJSKÁ STREDA - Austrálsky tím Jayco-AlUla zvíťazil v stredajšej tímovej časovke na cyklistických pretekoch Okolo Slovenska.

Úvodnú etapu 68. ročníka zvládli v čase 31:43,51 min a ich pretekár Max Walscheid si navliekol ako prvý žltý dres pre lídra celkového poradia. Spomedzi slovenských tímov si najlepšie počínal Pierre Baguette Cycling, ktorý aj s trojnásobným majstrom sveta Petrom Saganom skončil na 18. pozícii so stratou 3:22,38 min.

Walscheid doviedol svoj tím do cieľa ako prvý. "Cítim sa fajn, už je to nejaký čas odvtedy, čo som mal nejaký dres oblečený. Je vždy pekné začať preteky víťazstvom. Dnešnú etapu som si užil. Veľmi sa mi to páčilo, bolo to rovinaté a mierne technické. Chalani odviedli výbornú tímovú prácu pre mňa.

Mali sme dobré tempo a všetci podali dobrý výkon. To, čo sme plánovali, sa nám splnilo. Budeme sa snažiť kontrolovať preteky. Máme dobrých jazdcov, ktorí môžu zajtra vyhrať. Pre mňa to bude ťažké, ale budeme sa snažiť udržať žltý dres," citoval portál cycling-info.sk priebežného lídra celkovej klasifikácie.

Slovenský cyklista Peter Sagan Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR/Edmund Örzsik

Súčasťou Pierre Baguette Cycling sú okrem Sagana aj krajania Simon Gottstein, Andrej Líška, Dušan Oravec, Samuel Skladan a českí jazdci Tomáš Kalojíros, Tomáš Novák a Daniel Vysočan.

Najlepším Slovákom bol Martin Svrček, ktorého tím Soudal Quick-Step obsadil s mankom 25,36 sekundy druhú priečku. Svrčekovi patrila v celkovej klasifikácii 18. priečka (+1:02 min).

"Strata bola veľká, ale myslím si, že Jayco malo silnejší tím na rovinu. Majú tam dosť dráhových cyklistov. Nehovorím, že my sme mali slabý tím, ale dnes boli lepší. Z ocenenia najlepšieho Slováka som šťastný. Zajtra budem robiť to, čo mám a nechám sa prekvapiť, ako to vyjde," uviedol Svrček. Ďalšie slovenské družstvo Dukla Banská Bystrica obsadilo 20. miesto s mankom 4:01,70 min.

Podujatie pokračuje ďalšou etapou, ktorá smeruje z Nitry do Hlohovca a meria 192 km so zvlneným terénom cez myjavské kopanice.

Okolo Slovenska - tímová časovka (Dunajská Streda - Dunajská Streda, 28,8 km) 1. Jayco AlUla (Austr.) 31:43,51 min, 2. Soudal Quick-Step (Belg.) +25,36 s, 3. Q36.5 Pro Cycling Team (Švajč.) +35,55, 4. Lotto Dstny (Belg.) +50,33, 5. Cofidis +1:23,42 min, 6. Arkéa-B&B Hotels Continentale (oba Fr.) +1:25,10,... 18. Pierre Baguette Cycling +3:22,38,..., 20. Dukla Banská Bystrica (oba SR) +4:01,70

Celková klasifikácia: 1. Maximilian Walscheid (Nem./Jayco-AlUla), 2. Mauro Schmid (Švajč./Jayco-AlUla), 3. Anders Foldager (Dán./Jayco-AlUla), 4. Felix Engelhardt (Nem./Jayco-AlUla), 5. Callum Scotson (Austr./Jayco-AlUla) všetci 31:43 min, 6.  Gil Gelders (Belg.) +25 s,..., 18. Martin SVRČEK (SR/Soudal Quick-Step) +1:02

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: Peter Sagan Okolo Slovenska Martin Svrček Jayco-AlUla
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá