V bráne sa pobije o čo najviac minút: Bystričania ukoristili známe slovenské priezvisko

Na snímke brankár Matej GajanNa snímke brankár Matej Gajan Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Slovenský hokejový brankár Matej Gajan podpísal ročnú zmluvu s extraligovým klubom HC MONACObet Banská Bystrica.

V drese "baranov" vytvorí brankársku trojicu s Eugenom Rabčanom a Čechom Dominikom Hrachovinom. Banskobystrický klub informoval o novej akvizícii na oficiálnej stránke. Dvadsaťpäťročný Gajan sa vrátil späť pod Urpín po ročnom pôsobení v Michalovciach, kde nastupoval aj v rámci striedavých štartov za prvoligový tím HK Trebišov.

"Odkedy mi zavolali, že by ma chceli naspäť v Banskej Bystrici, bolo to pre mňa prioritou. Teším sa, že môžem byť opäť doma a hrať na štadióne, kde som vyrastal. Od novej sezóny očakávam, že sa zíde skvelá partia v šatni, že budem podávať čo najlepšie výkony v bráne a odchytám čo najviac zápasov. Veľmi sa teším na túto sezónu a na všetkých fanúšikov, verím, že bude pre nás úspešná," uviedol Gajan.

Od nového týždňa sa pripojí k tímu v rámci letnej prípravy. "Využili sme príležitosť dohodnúť sa s Matejom na jeho návrate domov. Matej je brankár, ktorý už má skúsenosti s extraligou, je motivovaný ukázať, že je dobrý brankár, a zapadá nám do konceptu. V dlhej sezóne potrebujeme stabilitu na najdôležitejšej pozícii. S Matejom máme brankársku pozíciu vyriešenú a ideme do novej sezony s troma brankármi," povedal športový manažér banskobystrického klubu Ľuboš Pisár.

Viac o téme: Tipos extraliga Matej Gajan HC MONACObet Banská Bystrica
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy