Jaromír Jágr sa činí, aby predišiel katastrofe: Kladno urobilo niekoľko zmien na lavičke

Česká hokejová legenda Jaromír JágrČeská hokejová legenda Jaromír Jágr Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

KLADNO - Novým trénerom hokejistov Kladna sa stal David Čermák. K Rytierom sa vracia po dvoch rokoch, jeho asistentmi budú Václav Skuhravý a Petr Svoboda.

Zloženie realizačného tímu oznámil stredočeský klub, v ktorého drese sa na poslednú profesionálnu sezónu chystá hrajúci majiteľ Jaromír Jágr, na svojom webe.

Päťdesiattriročný Čermák sa stal nástupcom Otakara Vejvodu, ktorý pri tíme skončil po dvoch rokoch a druhej úspešnej baráži o extraligu a bude asistentom Pavla Grossa v Sparte. Čermák pôsobil v extralige naposledy v ročníku 2022/23, počas ktorého viedol České Budějovice. V uplynulej sezóne bol hlavným koučom reprezentačnej osemnástky, pri ktorej bude naďalej pôsobiť.

Kladenský rodák Čermák v stredočeskom klube vyrástol nielen hokejovo, ale tiež trénersky, keď sa na začiatku venoval mládeži. Na striedačke A-tímu Rytierov ho vrátane pôsobenia v úlohe asistenta čaká celkovo šiesta sezóna. Pred odchodom na juh Čiech zastával aj pozíciu športového manažéra.

"Som rád, že som späť na Kladne. Dúfam, že sezónu zvládneme lepšie ako tie predchádzajúce a zabojujeme o play-off," doplnil.

Štyridsaťpäťročnýročný Skuhravý, ktorý má na konte viac ako tisíc extraligových štartov, má ku klubu rovnako blízky vzťah. "Na Kladno sa veľa teším. Vyrastal som tu, takže aj to pomohlo pri presune sem," uviedol bývalý útočník, ktorý v minulej sezóne pôsobil ešte ako aktívny hráč v treťoligovom Chebe. Skúsenosti s pozíciou asistenta trénera má z Karlových Varov.

Štyridsaťštyriročný bývalý obranca Svoboda sa počas kariéry stal juniorským majstrom sveta, zahral si aj v NHL, ale už od roku 2006 zbiera trénerské skúsenosti. Rovnako ako Čermák pôsobil pri mládežníckych reprezentačných výberoch, v extralige trénoval naposledy v sezóne 2022/23, keď zastával úlohu asistenta hlavného kouča v Hradci Králové.

"Mám radosť, že som späť v extralige a verím, že tu urobíme dobrý výsledok. Rád prijímam nové výzvy a dúfam, že naša spolupráca bude šliapať k spokojnosti," vyhlásil Svoboda.

Prvé tréningy na ľade čakajú kladenských hokejistov v druhej polovici júla, od augusta budú mať na programe aj prípravné duely.

Viac o téme: Jaromír Jágr Rytíři Kladno David Čermák Václav Skuhravý Petr Svoboda
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/Rytíři Kladno
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy