Reprezentant smeruje do Premier League: Výnimočný talent, vynikajúci prírastok do kádra

Japonský futbalista Daichi Kamada oslavuje svoj gól Japonský futbalista Daichi Kamada oslavuje svoj gól Zdroj: TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Japonský stredopoliar Daichi Kamada sa stal hráčom anglického futbalového klubu Crystal Palace.

S účastníkom Premier League podpísal dvojročný kontrakt. Kamada strávil uplynulú sezónu v rímskom Laziu, s ktorým mu v júli vypršala zmluva. S trénerom Oliverom Glasnerom sa pozná z predchádzajúceho pôsobenia v Eintrachte Frankfurt.

"Som nadšený, že sa pridám ku Crystal Palace a že opäť môžem spolupracovať s Oliverom. Je to tréner, ktorého dobre poznám. Teším sa na to, že otestujem svoje schopnosti v Premier League a dúfam, že klub a ja spoločne dosiahneme všetky stanovené ciele," uviedol Japonec pre web londýnskeho tímu.

Dvadsaťsedemročný ofenzívny stredopoliar odohral za Frankfurt 179 zápasov, v ktorých strelil 40 gólov a pridal 33 asistencií. V ročníku 2023/2024 štartoval v 38 stretnutiach vo všetkých súťažiach a zaznamenal po dva góly i asistencie.

"Dachi je skutočne výnimočný talent. V posledných sezónach bol jedným z najlepších ofenzívnych stredopoliarov v Európe a jeho skúsenosti, technická kvalita a oddanosť z neho robia vynikajúci prírastok do nášho už aj tak talentovaného kádra," dodal predseda predstavenstva klubu Steve Parish podľa AFP.

Viac o téme: Premier League Crystal Palace FC Daichi Kamada
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Crystal Palace
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy