VIDEO Calzona naložil Borbélymu, Škrtelovi a iným osobnostiam: Ostré slová po návrate zo šampionátu!

Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona počas tlačovej konferencie Slovenského futbalového zväzu po návrate z majstrovstiev Európy v NemeckuNa snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona počas tlačovej konferencie Slovenského futbalového zväzu po návrate z majstrovstiev Európy v Nemecku Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Tréner slovenskej reprezentácie Francesco Calzona a Ján Kováčik na čele SFZ zorganizovali tlačovú konferenciu po návrate národného tímu z európskeho šampionátu v Nemecku.

Taliansky kormidelník sa poďakoval hráčom, tímovému personálu, celému zväzu aj fanúšikom za prejavenú dôveru a podporu. Po zhodnotení výkonov reprezentácie si neodpustil pár slov na adresu jeho večných kritikov a pochybovačov. Calzonovi bolo ľúto, že ho odpísali už po jeho príchode.

"Nechcel som sa k tomu vyjadrovať, ale vyjadrím sa teraz. V tejto krajine je okolo desať ľudí, ktorí nechcú dobre reprezentácii. Verím tomu, že dnes sa tešia, že sme už doma. Najhoršie je, že začali kritizovať od prvého dňa, odkedy som prišiel. Pán Ladislav Borbély je považovaný za futbalového experta a tvári sa, že je riaditeľ nad všetkými.

Podľa mňa málo rozumie futbalu. Na jeho tvári a gestikulácii je vidno, že ide o agresívny typ človeka. On dokonca pochyboval o tom, či mám trénerskú licenciu. Ešte pred tromi dňami nás kritizoval, poznám všetky jeho vyjadrenia, odkedy som sem mesiacmi prišiel,“ vyhlásil Calzona.

"Mám z neho pocit, že mu ide o osobné záujmy a prácu na zväze. Myslím si, že na to nemá schopnosti. Najväčší problém však nie je on. Sú ním ľudia, ktorí mu dávajú priestor v médiách a nechajú ho rozprávať. Nechápu, že tým zahanbuje celé okolie,“ pokračoval Talian.

Ten sa v úprimnom prejave zameral aj na bývalého kapitána národného tímu Martina Škrtela: "Škrtel začal veľmi zle. Dal sa na stranu tých desať ľudí. Zamrzelo ma to, nečakal som to od neho. Hráči jeho kvalít by mali ísť príkladom, lebo vedia, ako to chodí na najvyššej úrovni a neznižovať sa na úroveň Borbélyho. Ale teraz by som mu chcel pogratulovať, lebo sa na to už pozerá inak.“

Calzonu veľmi zamrzeli aj slová niekdajšieho trénera slovenskej reprezentácie Jána Kozáka st.: "Najviac ma zamrzeli vyjadrenia bývalého trénera Jána Kozáka. Tréner sa nemôže vyjadrovať na takej úrovni, ako keby bol v bare. Tiež ma mrzia niektorí z vás, médiá nízkej úrovne. Nie je ich veľa, možno jedno, dve.

Pár televízii, pár internetových stránok, ale nie je to problém. Pre mňa je na prvom mieste mužstvo. Tím tieto veci chápe a nám to dodáva len ďalšiu energiu do práce v budúcnosti. Takéto problémy a osobnosti sú po celom svete, aj v Taliansku. Neakceptujem iba osobné útoky alebo agresívne prejavy," dodal Calzona.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: SFZ Slovenská futbalová reprezentácia EURO 2024 Francesco Calzona ME vo futbale 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Slovenský futbalový zväz; YouTube/FutbalnetTV
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy