Pred pár dňami s nimi predĺžil zmluvu, teraz putuje do Trnavy: Je pre mňa ťažké hovoriť

Miloš Kratochvíl v drese JabloncaMiloš Kratochvíl v drese Jablonca Zdroj: Profimedia

JABLONEC - Záložník Miloš Kratochvíl sa počas sústredenia v Taliansku rozlúčil s futbalistami Jablonca a odišiel dokončiť prestup. Severočeský klub to oznámil na svojom webe.

Dvadsaťosemročný hráč pritom 23. júna predĺžil zmluvu na Strelnici. Smer prestupu Jablonec neuviedol, malo by však ísť o zahraničnú ponuku.

Kratochvíl obliekal jablonecký od roku 2018. "Miloš tu bol šesť rokov a odviedol kus práce. Mali sme dohovor, že v prípade ponuky klub nebude brániť v prestupe. Nie je to v ideálny čas, ale na sústredení v Taliansku čoskoro privítame aj nové tváre," uviedol šéf klubu Miroslav Pelta.

"Teraz je pre mňa ťažké hovoriť, pred chvíľou som sa lúčil s chlapcami. Mám v sebe veľa emócií a je to tak, že ma to strašne mrzí, chlapci a kabína mi budú chýbať. Jablonec ma veľa naučil," povedal Kratochvíl.

Na Strelnicu prišiel pred šiestimi rokmi z Plzne. V českej lige doteraz odohral 161 zápasov a dal 19 gólov. V uplynulom ročníku najvyššej súťaže bol so siedmimi gólmi druhým najlepším strelcom tímu.

Viac o téme: FK Baumit Jablonec Miroslav Pelta Miloš Kratochvíl
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/FK Jablonec
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy