Tatar v novom pôsobisku druhým Slovákom: Reprezentačný kapitán spečatil svoju budúcnosť v NHL

Na snímke kapitán Tomáš Tatar ďakuje divákom po štvrťfinálovom zápase Kanada - Slovensko na 87. majstrovstvách svetaNa snímke kapitán Tomáš Tatar ďakuje divákom po štvrťfinálovom zápase Kanada - Slovensko na 87. majstrovstvách sveta Zdroj: TASR/Michal Runák

NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Tatar podpísal ako neobmedzený voľný hráč ročný kontrakt v hodnote 1,8 milióna dolárov s klubom zámorskej NHL New Jersey Devils. Na novom pôsobisku sa 33-ročný útočník stretne s krajanom Šimonom Nemcom.

"Sme nadšení, že ťa máme späť, Tomáš," napísali Devils na sociálnej sieti X.

Tatar začal uplynulú sezónu v Colorade, za ktoré odohral 27 zápasov s bilanciou jeden gól a osem asistencií. Následne ho vymenili do Seattle, kde v 43 stretnutiach zaznamenal osem gólov a sedem asistencií. V New Jersey si už v minulosti odkrútil dve sezóny, v drese "diablov" absolvoval 158 zápasov (35 gólov, 43 asistencií).

V NHL hrával Tatar aj za Detroit, Montreal a Vegas. Celkovo odohral 853 stretnutí v základnej časti (220+259), ďalších 52 pridal v play-off (7+6). "Diabli" už pred ním angažovali brankára Jacoba Markströma, obrancov Bretta Pesceho a Brendena Dillona, ale aj útočníkov Paula Cottera a Stefana Noesena.

Tatar reprezentoval Slovensko na šiestich majstrovstvách sveta, dvakrát bol kapitánom. V zbierke má striebornú medailu z roku 2012.

Viac o téme: Tomáš Tatar New Jersey Devils Šimon Nemec Tom Fitzgerald
  • Autor: © Zoznam/
  • X/New Jersey Devils
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy