Slovan nekončí s posilňovaním kádra: Na udicu chytili produktívneho zámorského útočníka

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA - Vedenie HC Slovan Bratislava predstavilo novú zámorskú posilu, je ňou 30-ročný kanadský krídelník Wade Murphy z tímu Idaho Steelheads v zámorskej ECHL.

Murphy si v kariére vyskúšal predovšetkým kluby na svojom rodnom kontinente, postupne hral za Victoriu Grizzlies v BCHL, Pentinctone Vees, kde sa stal najproduktívnejším hráčom celého play-off a vyhral s tímom súťaž. Neskôr pôsobil na univerzite v Severnej Dakote a v Arizone. V drafte NHL v roku 2013 si ho vybralo Nashville zo 185. miesta, ale v NHL si nezahral.

Jeho kariéra sa neskôr uberala v ECHL, kde do roku 2019 obliekal dresy klubov Manchester Monarchs, Worcester Railers, Greenville Swamp Rabbits, Kalamazoo Wings a Maine Mariners. Pred sezónou 2019/20 podpísal prvýkrát s európskym tímom, konkrétne v nórskom Narviku, odkiaľ sa v rámci tejto severskej krajiny presunul do Valerengen Oslo. V rámci Európy si vyskúšal aj pôsobenie v Olimpiji Ľubľana.

Posledné dva ročníky strávil opäť v ECHL, nastupoval za tím Idaho Steelheads, kde na jar 2023 vyhral Brabham Cup za víťazstvo v základnej časti. On sám získal v play-off 20 bodov v 20 zápasoch, čím sa stal najproduktívnejším hráčom. V Slovane od neho očakávajú, že sa zaradí medzi lidrov produktivity.

"Hru Wadea Murphyho sme sa snažili čo najdôslednejšie naštudovať, navyše sme na neho získali veľmi dobré referencie. Ide o komplexného útočníka. Presvedčil nás výborným korčuľovaním a kvalitnou strelou. Nie je mu cudzia ani fyzická hra. Je to hráč do kombinácie. Rátame s ním do prvých dvoch útokov a očakávame, že by mal patriť medzi produktívnych lídrov mužstva," povedal na margo najnovšej akvizície športový riaditeľ HC SLOVAN Bratislava Rostislav Dočekal.

"Neviem sa dočkať príchodu do Slovana. Teším sa na nových spoluhráčov, fanúšikov a celkovo na mesto Bratislava. Už som tu raz bol a mesto som si zamiloval. Moji bývalí spoluhráči, ktorí pôsobili v drese Slovana, mi povedali aké je toto miesto špeciálne a je mi cťou tu byť. Poďme, Slovan!," uviedol po podpise zmluvy kanadský útočník Wade Murphy.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Wade Murphy
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy