Draftovala ho Tampa Bay, teraz vzdáva snahu v zámorí: Slovenský útočník prestupuje do Európy

Maxim ČajkovičMaxim Čajkovič Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

LITVÍNOV - Ofenzívu hokejistov Litvínova posilnil slovenský útočník Maxim Čajkovič, ktorý od roku 2018 pôsobil takmer výhradne v nižších zámorských súťažiach.

Dvadsaťtriročný hráč v minulej sezóne nastupoval na farmách Pittsburghu a Minnesoty v AHL a ECHL. Severočeský klub informoval o jeho angažovaní na webe, podmienky spolupráce nezverejnil.

"Je to stále mladý a perspektívny hráč. Sme presvedčení, že počas zámorských angažmánov dospel po hráčskej i osobnej stránke. Sľubujeme si, že jeho príchod zdvihne konkurenciu v útočných radoch," povedal generálny riaditeľ Vervy Pavel Hynek.

"Je to dynamický, priamočiary hráč s dobrou koncovkou. Pevne veríme, že v ňom získavame hráča, ktorý bude pracovitý a bude sa chcieť stále zlepšovať," doplnil športový manažér Tomáš Vrábel.

Bratislavský rodák Čajkovič hral v mládežníckych kategóriách za Hodonín a Kometu Brno a pred odchodom do zámoria pôsobil aj vo Švédsku. Časť sezóny 2020/21 odohral aj za Bratislavu Capitals v medzinárodnej rakúskej lige.

"S Litvínovom sme v kontakte od konca sezóny. Cítil som veľký záujem zo strany klubu a nadobudol som dojem, že by to mohlo fungovať z oboch strán. Nakoniec som sa rozhodol, že to bude najlepšia možnosť," povedal krídelník. V tíme pôsobia aj jeho krajania, brankár Matej Tomek, obranca František Gajdoš a útočník Matúš Sukeľ.

V AHL za tri sezóny odohral 33 zápasov a zaznamenal po šiestich góloch a asistenciách, v ECHL nastúpil do 99 zápasov s bilanciou 61 bodov (30+31). V roku 2019, kedy pôsobil v juniorskej QMJHL, si ho v drafte NHL vybrala Tampa Bay v 3. kole ako 89. hráča v poradí.

Čajkovič štartoval na dvoch majstrovstvách sveta do 18 rokov a jednom šampionáte dvadsiatok. O ďalšie juniorské MS v sezóne 2020/21 prišiel, potom, čo ho vedenie tímu vylúčilo po tréningovom zápase kvôli "neférovému a nešportovému správaniu, ktoré vyvrcholilo tvrdými zákrokmi výrazne za hranicou únosnosti na spoluhráčov hrajúcich proti nemu".

Viac o téme: HC Verva Litvínov Maxim Čajkovič
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC Verva Litvínov
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy