Naši reprezentanti stále živia nádej na úspech: Do semifinále postúpilo päť slovenských lodí

Slovenský reprezentant vo vodnom slalome Filip StankoSlovenský reprezentant vo vodnom slalome Filip Stanko Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Do semifinále MSJ vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši v kategórii do 23 rokov postúpilo päť zo šiestich slovenských lodí v K1.

Matúš Štaffen skončil v prvej kvalifikačnej rozjazde na postupovom 28. mieste, hoci mal až tri dotyky s bránkou. Poslednú 30. postupovú priečku obsadil Filip Stanko so štyrmi trestnými sekundami.

Tretí slovenský zástupca Filip Rumanský bol 32. a o postup do semifinále bojoval v druhej rozjazde. Tá mu však nevyšla a po 50-sekundovej penalizácii ho klasifikovali na 44. priečke.

V K1 žien sa 13. najrýchlejším časom napriek dvom trestným sekundám kvalifikovala do semifinále Ivana Chlebová. Kristína Ďurecová bola s dvoma dotykmi na 23. priečke a spolu so Stanislavou Ďuratnou (29. miesto) bojovala o postup v dodatočnej druhej kvalifikačnej rozjazde.

Ďurecová v nej bola najrýchlejšia a Ďuratnej desiaty najlepší čas tesne stačil na postup do semifinále.

Semifinálové jazdy sú v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka na programe v piatok od 10.00 h, finále sa uskutoční v ten istý deň od 12.35 h.

Viac o téme: Kristína Ďurecová Ivana Chlebová Filip Stanko Matúš Štaffen
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy