So cťou a obrovskou pokorou: Slovan sa činil, na lavičku angažoval dve slovenské osobnosti

Hlavný tréner HC Slovan Bratislava Peter OremusHlavný tréner HC Slovan Bratislava Peter Oremus Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BRATISLAVA - Tomáš Surový a Jaroslav Obšut sa stali novými asistentmi hlavného trénera Petra Oremusa v hokejovom Slovane Bratislava. K účastníkovi Tipos extraligy sa pripoja 22. júla, kedy mužstvo odštartuje letnú prípravu.

Surový pôsobil ako asistent trénera dve sezóny v rodnej Banskej Bystrici, jeden rok v Michalovciach a vlani zároveň ako asistent trénera reprezentácie Slovenska do 20 rokov. Počas svojej aktívnej hráčskej kariéry získal striebro na MS 2012, ktoré sa konali vo Fínsku a Švédsku.

"Nesmierne si vážim príležitosť pracovať v takom veľkom klube, akým je Slovan Bratislava. Zároveň je pre mňa osobne obrovskou cťou spolupracovať s takým skvelým a rešpektovaným trénerom, ako je Peter Oremus.

Verím, že spoločnými postupnými krokmi vrátime Slovan späť na pozície, ktoré mu patria. Samozrejme, všetko musí byť podložené poctivou prácou nás všetkých v klube. Veľmi sa na túto výzvu teším a pristupujem k nej s maximálnou pokorou," povedal Surový pre hcslovan.sk.

Jaroslav Obšut stál uplynulé tri roky na striedačke dorastu HC Slovan Bratislava U18 ako asistent trénera Michala Macha, s ktorým získal jeden titul majstra Slovenska (2023) a dve strieborné medaily.

"Ponuka asistenta trénera pri A mužstve HC Slovan ma, prirodzene, veľmi potešila. Teším sa najmä na spoluprácu s Petrom Oremusom, celým realizačným tímom a hráčmi. Verím, že spoločným úsilím sa nám podarí urobiť nasledujúcu sezónu úspešnou," uviedol Obšut.

Športový manažment "belasých" pristúpil k hľadaniu nových asistentov po tom, čo Andrej Kmeč z rodinných dôvodov požiadal o uvoľnenie spod platného kontraktu a následne sa vrátil do Nitry.

Viac o téme: Tomáš Surový HC Slovan Bratislava Peter Oremus Jaroslav Obšut
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC SLOVAN Bratislava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy