Anglické noviny štebocú poriadne hlasno: Manchester United krúži okolo slovenského futbalistu!

Samuel Lusale na tréningu slovenskej reprezentácie do 17 rokovSamuel Lusale na tréningu slovenskej reprezentácie do 17 rokov Zdroj: SFZ/Jakub Homoľa

MANCHESTER - Podľa správ anglického periodika Manchester Evening News sa Manchester United zaujíma o služby len 16-ročného slovenského futbalistu Samuela Lusaleho z Crystal Palace.

Lusale odohral v máji tri skupinové zápasy Slovenska na európskom šampionáte hráčov do 17 rokov. Jeho mama je Slovenka, otec zo Zambie. Táto krajina ho oslovila aj s ponukou reprezentácie, ale Lusale si vybral Slovensko.

V uplynulej sezóne bol platným členom tímu Crystal Palace, kam prišiel vo veku 13 rokov. Hráča zastupuje známa agentúra Roc Nation, založená raperom Jay-Z.

Na webovej stránke Roc Nation je Lucase opísaný ako rýchly a dynamický krídelník, ktorý dokáže zahrať aj na poste útočníka. Slovák je považovaný za jeden z najväčších talentov v Spojenom kráľostve spomedzi hráčov do 16 rokov. Podľa dostupných údajov je schopný bez problémov zahrať na pravom či ľavom krídle.

Vyznáva aj hru v útoku, je priamočiary na lopte, góly v krvi má nielen strieľanie gólov, ale aj ich pripravovanie. Jeho potenciál si všimol aj spomínaný Manchester United, ktorý by ho rád dotiahol do svojej akadémie.

 

Viac o téme: Manchester United Crystal Palace Samuel Lusale
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/UtdTruthful, X/Samuel Luckhurst
  • Zdroj: Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy