Najprv mu podržali chrbát a potom dostal darček: Krásny deň pre manažéra Manchestru United

Erik ten Hag, manažér Machestru UnitedErik ten Hag, manažér Machestru United Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

MANCHESTER - Manažér Manchestru United Erik ten Hag podpísal novú zmluvu do roku 2026. Stalo sa tak po rozhodnutí klubu udržať ho na pozícii a nehľadať nového lodivoda.

"Som veľmi rád, že sme sa s klubom dohodli na pokračovaní spolupráce. Pri pohľade na uplynulé dva roky sa môžeme s hrdosťou zamyslieť nad dvoma trofejami a pokrokom oproti stavu, ktorý tu bol, keď som nastúpil.

Zároveň si však musíme uvedomiť, že nás čaká ešte veľa tvrdej práce, aby sme dosiahli úroveň, ktorá sa od Manchestru United očakáva, čo znamená bojovať o tituly a poháre v Anglicku a Európe. Počas rozhovorov s klubom sme našli úplnú jednotu v našej vízii dosiahnutia týchto cieľov a všetci sme pevne odhodlaní túto cestu absolvovať spoločne," povedal ten Hag po podpise zmluvy.

Dan Ashworth, nový športový riaditeľ Manchestru United, ktorý bol vymenovaný len tento týždeň, uviedol: "S dvoma trofejami v posledných dvoch sezónach si Erik upevnil pozíciu jedného z najúspešnejších trénerov v európskom futbale. Hoci klub pri hodnotení minulej sezóny poukázal na oblasti, ktoré je potrebné zlepšiť, dospel k jasnému záveru, že Erik je pre nás najlepším partnerom pri zlepšovaní štandardov a výsledkov.

Táto skupina hráčov a zamestnancov už ukázala, že je schopná súťažiť a vyhrávať na najvyššej úrovni, teraz to musíme robiť dôslednejšie. S posilneným vedením v rámci štruktúr sa tešíme na spoluprácu s Erikom, aby sme dosiahli naše spoločné ambície pre tento futbalový klub."

54-ročný Holanďan prišiel do klubu v lete 2022 po tom, čo behom štyri a pol roka vyhral s Ajaxom Amsterdam šesť trofejí - vrátane troch majstrovských titulov v Eredivisie. United nasmeroval v prvom ročníku k víťazstvu v ligovom pohári a uplynulá sezóna sa skončila triumfom v FA Cupe po prekvapujúcej finálovej výhre 2:1 nad Manchestrom City. Manchester United pred jeho príchodom čakal na trofej šesť rokov.

Viac o téme: Manchester United Erik Ten Hag Dan Ashworth
  • Autor: © Zoznam/
  • X/UtdFaithfuls
  • Zdroj: Športky, theathletic.com

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy