Starú slávu im má prinavrátiť kouč z AHL: Kanadskí hokejisti budú mať nového šéfa lavičky

Gólová radosť hráčov KanadyGólová radosť hráčov Kanady Zdroj: IIHF

OTTAWA - Kanadský hokejový tréner Dave Cameron povedie "javorové listy" na domácich juniorských MS 2025. Hlavný kouč tímu Ottawa 67's z Ontario Hockey League (OHL) bol na striedačke kanadskej juniorky aj na svetovom šampionáte v roku 2022, keď zámorské mužstvo získalo zlato. Cameron sa tešil z titulu na MS do 20 rokov aj v roku 2009 v pozícii asistenta.

Kanaďania na uplynulom šampionáte vypadli už vo štvrťfinále, funkcionári Hockey Canada si dali za cieľ opäť získať titul majstrov sveta. "Dave má dve zlaté medaily z juniorských MS a osvedčil sa ako vynikajúci líder kanadského juniorského národného tímu. Sme nadšení, že sa vracia trénovať náš tím, keď sa tento rok budeme usilovať o opätovné získanie zlata v hlavnom meste Kanady," uviedol v tlačovej správe viceprezident Hockey Canada pre hokejové operácie Scott Salmond.

Ottawa bude hostiť turnaj prvýkrát od roku 2009. Zápasy MS sa od 26. decembra 2024 do 5. januára 2025 uskutočnia na dvoch štadiónoch. Šampionát privíta Canadian Tire Centre, čo je domovský stánok klubu NHL Ottawa Senators s kapacitou 18.655 divákov. Druhý štadión je TD Place Arena, má kapacitu 6.500 divákov.

 

Viac o téme: Kanada U20 Dave Cameron MS do 20 rokov 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Ottawa 67’s
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy