Hodená rukavice pre doposiaľ suverénneho Verstappena: Norris sa pripomenul dvomi triumfmi

Domáci jazdec Lando Norris bol najrýchlejší v prvom voľnom tréningu na Veľkú cenu Veľkej BritánieDomáci jazdec Lando Norris bol najrýchlejší v prvom voľnom tréningu na Veľkú cenu Veľkej Británie Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

SILVERSTONE - Domáci jazdec Lando Norris bol najrýchlejší v oboch voľných tréningoch na Veľkú cenu Veľkej Británie, dvanáste podujatie tohtoročného šampionátu F1.


      V tom prvom dosiahol pilot McLarenu na okruhu v Silverstone čas 1:27,420 min. a o 134 tisícin predstihol druhého Kanaďana Lancea Strolla (Aston Martin). Tretí bol Oscar Piastri z Austrálie (McLaren), ktorý zaostal za Norrisom o 0,211 sekundy. Pre problémy s hydraulikou však musel tréning predčasne ukončiť. Úradujúci majster sveta a líder tohtoročného seriálu Max Verstappen na Red Bulle bol štvrtý (+0,309).
      V druhom tréningu Norris ešte zlepšil svoj čas, keď ho stlačil na 1:26,549 min. Druhý Piastri stratil na tímového kolegu 331 tisícin, tretí bol Sergio Perez z Red Bullu (+0,434). Verstappen zajazdil siedmy najlepší čas (+0,684).

Viac o téme: McLaren Veľká cena Veľkej Británie F1 Lando Norris
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy