Ďalší výprask od našich susedov: Basketbalistky sa nedočkali výhry ani na záver letnej prípravy

Na snímke slovenské basketbalistky počas hymny Na snímke slovenské basketbalistky počas hymny Zdroj: TASR/Martin Baumann

WALBRZYCH - Slovenská ženská basketbalová reprezentácia zakončila letný blok prípravy bez víťazstva.

V záverečnom prípravnom zápase prehrala vo Walbrzychu s domácim Poľskom 53:71. Tím trénera Martina Pospíšila najbližšie čakajú kvalifikačné duely o postup na majstrovstvá Európy 2025 proti Islandu (7. novembra) a Turecku (10. novembra).

prípravný zápas - ženy:

Poľsko - Slovensko 71:53 (36:30)
Najviac bodov: Piestrzyňská 11, Telengová 9, Makuratová a Pyková po 8 - Martišková 15, Dudášová 11, Moravčíková 10

Hlasy po zápase (zdroj: slovakbasket.sk):

Martin Pospíšil, tréner Slovenska: "Poľsku sme sa dokázali fyzicky postaviť. Baby zápas odpracovali a domácim sme nedali víťazstvo zadarmo. Celkovo sme v Poľsku odohrali tri slušné polčasy a jeden katastrofálny.

Dôležité taktiež je, že sme sa mohli stretnúť a popracovať na veciach, ktoré by nám mali pomôcť v ďalšej fáze kvalifikácie. Uvidíme však, v akom zložení sa budeme môcť stretnúť v novembri, pretože v posledných dvoch blokoch to bol zásadný problém. Budeme veriť, že hráčky budú v dobrej forme a hlavne zdravotný stav im dovolí reprezentovať."

Nikola Dudášová, hráčka Slovenska: "Určite to bol odlišný zápas ako ten štvrtkový. Hneď od začiatku sme sa lepšie vysporiadali s tlakom a boli tvrdší v súbojoch. Bohužiaľ, ušla nám tretia štvrtina a už sme sa nedokázali vrátiť na dostrel. Tieto zápasy beriem ako veľké pozitívum, ukázali nám, kde máme rezervy, ale aj veľa pozitívnych vecí."

Viac o téme: Slovensko Poľsko Martin Pospíšil
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy