Trnava držala krok len úvodnú hodinu: Prestížne derby jasnou korisťou českého majstra

Vpravo hráč Trnavy Libor Holík a hráč Sparty Matěj Ryneš v súboji o loptuVpravo hráč Trnavy Libor Holík a hráč Sparty Matěj Ryneš v súboji o loptu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

PRAHA - Futbalisti pražskej Sparty v druhom stretnutí letnej prípravy porazili Spartak Trnava 3:0 a nadviazali na víťazstvo nad AIK Štokholm (3:1).

O góly sa postarali Tomáš Wiesner, Victor Olatunji a Tomáš Schánělec. Český majster nastúpil doma na Letnej ešte bez reprezentantov z Eura, zápas sledovalo 5938 divákov. V nedeľu zamieri na sústredenie do Nemecka.

V prvom polčase si premiéru v prvom tíme pripísal 18-ročný Vojtěch Hranoš, navyše s kapitánskou páskou. Po prestávke, keď sa celá jedenástka vymenila, ju odovzdal Ermalovi Krasniqimu. Kosovský reprezentant, ktorý prestúpil z Rapidu Bukurešť, prvýkrát obliekol červený dres.

Permanentky na Spartak Trnava si môžete kúpiť na Predpredaj.zoznam.sk.

Druhý polčas ponúkol oveľa viac šancí. A tiež góly. Suchomelov center hlavou zužitkoval Wiesner, rovnako ako potom neskôr Sadílkov pas Olatunji. Druhú gólovú akciu rozbehol práve Krasniqi. V závere sa po rohu presadil Schánělec, navrátilec zo Zlína. Za Trnavu hrali bývalý sparťan Lukáš Štetina alebo Miloš Kratochvíl, čerstvá posila z Jablonca.

Na sústredení v Nemecku čakajú Spartu dvaja súperi, Bröndby Kodaň a Salzburg.