V minulosti bola súčasťou klubu: Iuventa Michalovce našla náhradu za odchádzajúcu Aspriduovú

Smutné hráčky Iuventy Michalovce po prehre v dohrávke 5. kola nadstavby o majstra SR v hádzanej žienSmutné hráčky Iuventy Michalovce po prehre v dohrávke 5. kola nadstavby o majstra SR v hádzanej žien Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

MICHALOVCE - Novou športovou riaditeľkou hádzanárskeho klubu Iuventa Michalovce sa stala Milica Palovčáková.

Na poste vystriedala Helenu Aspriduovú, ktorá po dvoch rokoch skončila vo funkcii na vlastnú žiadosť. Spoločne s manželom Borisom Aspridisom, ktorý v Iuvente pôsobil ako asistent trénera a kondičný tréner, sa totiž rozhodli vrátiť sa do Česka. Klub informoval o personálnych zmenách na oficiálnej webstránke.

Bývalá trénerka Palovčáková v minulosti pôsobila v michalovskom klube aj ako vedúca družstva žien či organizačná pracovníčka.

"Milica bola v minulosti súčasť klubu. Aj teraz bola v jeho blízkosti a keď sme potrebovali pomoc, rada pomohla. Naša myšlienka bola, aby sme post športového riaditeľa obsadili človekom, ktorý pozná klub a nemusel by sa zoznamovať s prostredím. Milica túto podmienku spĺňa. Som rád, že našu ponuku prijala a bude nám k dispozícii," uviedol prezident klubu Patrik Sabov. Nová športová riaditeľka nastúpi do pozície v polovici júla, keďže v týchto dňoch je s reprezentačným tímom kadetiek vo Švajčiarsku.

Už bývalý asistent trénera Aspridis bude pôsobiť pri mužskom tíme Karvinej. Jeho manželka uvítala možnosť vrátiť sa do Česka najmä z rodinných dôvodov, keďže počas pôsobenia v Michalovciach sa im narodila dcérka a na východe Slovenska nemali blízku rodinu.

"Vedeli sme, že táto situácia musí raz nastať, ale teraz nás to trochu zaskočilo. S Helenou i Borisom sme boli maximálne spokojní. K ich práci sme nemali žiadne výhrady, odviedli u nás kusisko poctivej roboty. Chcel by som im touto cestou poďakovať za účinkovanie v našom klube, ako aj popriať im veľa úspechov v ďalších pôsobiskách," poznamenal Sabov.

Viac o téme: Iuventa Michalovce Patrik Sabov Milica Palovčáková
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy