Unavený Kratochvíl po debute za Trnavu: Necítim sa ako najväčšia posila, beriem to s pokorou

Miloš Kratochvíl sa upísal Spartaku TrnavaMiloš Kratochvíl sa upísal Spartaku Trnava Zdroj: Instagram/FC Spartak Trnava

PRAHA - Futbalista Miloš Kratochvíl v posledných dňoch viac cestoval ako trénoval, a tak sa pri debute za Trnavu necítil úplne čerstvý.

Spartak v piatkovom prípravnom stretnutí podľahol 0:3 pražskej Sparte, kam dvadsaťosemročný záložník posledných šesť rokov jazdil ako súper s Jabloncom. Nové angažmán berie ako výzvu, na Strelnici hral v poslednom čase o záchranu.

Týždeň pred koncom júna predĺžil v Jablonci zmluvu, tento týždeň ale priniesol dramatickú zmenu. V utorok sa na sústredení v Taliansku rozlúčil s tímom a odišiel dokončiť prestup. V stredu bol predstavený ako posila Trnavy, v piatok už za ňu na Letnej hral.

"Na prvý zápas som sa tešil, ale nebol som úplne čerstvý. Posledné dni boli veľa náročné, ani neviem, koľko kilometrov som nacestoval. Prišiel som z Talianska, stihol jeden tréning - a už sme išli sem," povedal Kratochvíl novinárom.

"Nebolo to úplne príjemné, ale som rád, že už sa to vyriešilo. Trnava je pre mňa veľká výzva. V Jablonci som zažil aj pekné roky v európskych pohároch, ale ku koncu už to nebolo ono. Na poháre by som teraz chcel nadviazať tu, " uviedol, prečo ho ponuka tretieho tímu uplynulej sezóny slovenskej ligy oslovila.

Do Trnavy prišiel z pozície kapitána

"Bílím andelom" sa upísal na dva roky, berú ho ako veľkú posilu. "Prišiel som z pozície kapitána Jablonca. Asi to nejako znie, ale beriem to úplne normálne a pokorne, nie ako by som bol najväčšia posila, " ubezpečil rodák z Karlových Varov.

Na Slovensku pôsobil už v sezóne 2016/17, keď hral za Senicu. V Trnave sa uvidel aj s bývalými spoluhráčmi z Jablonca Vojtěchom Kubistom a Liborom Holíkom. "Samozrejme sme si volali ešte pred mojím príchodom, prestup mi odporučili. Je dobré, že sa mám hneď na začiatku o koho oprieť. "

Na Sparte striedal v 24. minúte práve Kubistu. "Počul som, že Trnava je pekné mesto s veľkou fanúšikovskou základňou. To by malo byť lepšie, v Jablonci veľa divákov nechodilo. Ale mal som to tam rád. Musím si jednoducho po šiestich rokoch zvyknúť na niečo nové. Aj na iný herný štýl, ktorý od nás tréner Gašparík chce, " dodal Kratochvíl.

Permanentky na Spartak Trnava si môžete kúpiť na Predpredaj.zoznam.sk.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Sparta Praha Spartak Trnava Miloš Kratochvíl
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy