On a Bedard budú na nezastavenie: Talentovaný Bielorus dostal zmluvu s maximálnym možným platom

Prvá trojka NHL draftu 2024, zľava Arťom Levšunov, Macklin Celebrini a Beckett SenneckePrvá trojka NHL draftu 2024, zľava Arťom Levšunov, Macklin Celebrini a Beckett Sennecke Zdroj: SITA/AP/Steve Marcus

CHICAGO - Bieloruský hokejista Arťom Levšunov podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s klubom NHL Chicago Blackhawks. "Jastrabi" si 18-ročného obrancu vybrali v tohtoročnom drafte z celkového druhého miesta.

Levšunov dostal od Blackhawks kontrakt s najvyšším možným základným platom 975.000 dolárov za sezónu, s výkonnostnými bonusmi môže zarobiť ročne až 3,5 milióna USD. "Podpis zmluvy s Arťomom nám dáva možnosť pokračovať v jeho rozvoji v našej organizácii a zároveň tak robí ďalší krok v profesionálnej kariére.

Je kvalitný obojsmerný obranca, ktorý má všetky predpoklady na to, aby sa stal špičkovým hráčom v NHL. Sme nadšení, že bude môcť pokračovať vo svojom vývoji na profesionálnej úrovni," uviedol pre oficiálny web profiligy Kyle Davidson, generálny manažér Blackhawks. 

Bieloruský zadák bol v minulej sezóne tretí najmladší hráč v univerzitnej NCAA, za Michigan State University odohral 38 zápasov s bilanciou deväť gólov a 26 asistencií. S 35 bodmi bol desiaty najproduktívnejší obranca súťaže. Zvolili ho aj za najlepšieho nováčika ligy.

 

Viac o téme: Chicago Blackhawks Arťom Levšunov
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/ Chicago Blackhawks
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy