Austrália vytiahla z rukáva poriadne eso: Legendárna basketbalistka sa chystá na olympiádu

Basketbalistka Lauren Jacksonová a Yang Shuyu v súboji o loptuBasketbalistka Lauren Jacksonová a Yang Shuyu v súboji o loptu Zdroj: Profimedia

SYDNEY - Hviezdna basketbalistka Lauren Jacksonová pôjde s Austrálčankami na piate olympijské hry. Hoci má 43 rokov a opakovane končila kariéru, dnes ju zväz zaradil medzi dvanásť hráčok pre Paríž a bude bojovať o piatu medailu. V tíme je aj opora USK Praha Ezi Magbegorová.

Jacksonová prvýkrát nastúpila v drese austrálskej reprezentácie v roku 1997. O 27 rokov neskôr bude mať možnosť vylepšiť svoj strelecký olympijský rekord. Ten má zatiaľ hodnotu 575 bodov. Z turnajov pod piatimi kruhmi má striebro zo Sydney, Atén a Pekingu a bronz z Londýna.

Potom mala excelentná pivotka ťažkosti s kolenom a v roku 2016 ukončila kariéru. Pred dvoma rokmi sa k basketbalu vrátila, pretože ju zlákali domáce majstrovstvá sveta. S Austrálčankami na ňom získala bronz.

Bez Jacksonovej skončila medailová séria austrálskych basketbalistiek na OH. V Riu de Janeiro boli piati a pred tromi rokmi v Tokiu ôsmi. Na parížskych hrách začnú olympijské turnaje 28. júla.

 

Viac o téme: Austrália LOH 2024 v Paríži Lauren Jacksonová
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/ AUS Olympic Team
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy