Pekné gesto na počesť tragicky zosnulého cyklistu: Poslednú súťažnú etapu nahradili spomienkovou

Zosnulý cyklista Andre DregeZosnulý cyklista Andre Drege Zdroj: Profimedia

VIEDEŇ - Po tragickom úmrtí nórskeho cyklistu Andreho Dregeho na pretekoch Okolo Rakúska už pelotón ďalej nesúťažil. Na prianie rodiny i jeho tímu sa v nedeľu uskutočnila iba krátka spomienková jazda. Dvadsaťpäťročný Drege zomrel v sobotu po páde v zjazde z Grossglockneru.

Podľa pôvodného rozpisu mali cyklisti absolvovať v nedeľu záverečnú 5. etapu dlhú 144 km z Kufsteinu do Kühtai. Namiesto toho organizátori oznámili, že sa pôjde iba neutralizovaná desaťkilometrová jazda. "Celej cyklistickej rodine to dá príležitosť spracovať, čo sa stalo, a uctí si Andreho pamiatku," citovala agentúra APA riaditeľa pretekov Thomasa Puppa.

Spomienkový deň sa mal začal v Kufsteine minútou ticha. Po nej sa jazdci plánovali presunúť autami do Tulfesu, odkiaľ ich o 13.30 h čakala kondolenčná jazda s cieľom v Innsbrucku-Igls. Víťazom pretekov sa stal Talian Diego Ulissi.

Drege bol člen kontinentálneho tímu Coop-Repsol. Podľa informácií denníka Kronen Zeitung spadol pri zjazde z Grossglockneru do Heiligenblutu a zomrel na následky zranení.

Viac o téme: Okolo Rakúska André Drege
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá