Ak sa nezobudí, príde k radikálnemu kroku: Red Bullu dochádza trpezlivosť so Sergiom Pérezom

Sergio PérezSergio Pérez Zdroj: Martin Trenkler

SILVERSTONE - Budúcnosť Sergia Péreza v Red Bulle zostáva nejasná a o to väčšmi po poslednom víkende, v ktorom dostal Mexičan naložené a na VC Veľkej Británie doslova dokrúžil do cieľa na 17. mieste a od lídra pretekov Lewisa Hamiltona dostal dve kolá.

Správy z Red Bullu hovoria, že ak bude Sergio Pérez aj naďalej podávať prachbiedne výkony, akými sa prezentuje v ročníku 2024, tak stajňa z anglického Milton Keynes mu môže predčasne ukončiť platný kontrakt. Portál motorsport.com pripomína, že v Mexičanovej zmluve s Red Bullom je ukotvená klauzula, podľa ktorej bude umožnené rozviazanie zmluvy v prípade, že Pérez bude v bodovaní šampionátu 100 bodov za Maxom Verstappenom.

Situácia sa zhoršuje čoraz viac, pretože 34-ročný rodák z Guadalajary v posledných šiestich pretekoch nazbieral smiešnych 15 bodov, zatiaľ čo Verstappen v rovnakom čase 119. Red Bull drží na čele šampionátu v poradí konštruktérov 71-bodový náskok pred Ferrari a 78 pred McLarenom. Pérez má dokopy na konte 118 bodov, čo vychádza v priemere 9,83 bodu na jedny preteky, čo je prislabá cifra vzhľadom na kvalitu monopostu Red Bull.

"Sergio vie, že je neudržateľné nezískavať body. V tomto monoposte musíme získavať body a on to vie. Pozná svoju rolu a svoje ciele, preto nik nechce nájsť svoju formu viac ako Checo" povedal Christian Horner, tímový inžinier Red Bullu, na adresu svojho druhého jazdca.

Ak by sa v Red Bulle rozhodli pre nepopulárny krok vymeniť Péreza počas letnej prestávky, ktorá nastane na konci júla po VC Belgicka, črtá sa niekoľko alternatív. Povýšenie rezervného jazdca Liama Lawsona, angažovanie Daniela Ricciarda alebo Yukiho Tsunodu.

"Keď nedoručujete výsledky, tlak iba stúpa. Je si toho vedomý, vie to a tento víkend nešlo nič jeho smerom," pridal Horner hodotenie víkendu v podaní rakúskej stajne so sídlom v meste, vzdialenom 80 kilometrov severozápadne od Londýna.

Najbližšia šanca pre Sergia Péreza príde o dva týždne na VC Maďarska, kde pred rokom obsadil tretie miesto. Rovnaký či lepší výsledok by aspoň trochu upokojil napätú situáciu ohľadom jeho šedých výkonov.

Viac o téme: Formula 1 F1 Red Bull Racing Sergio Perez
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy