Obrovská smola a neopísateľné sklamanie: Volko prišiel o olympiádu, prazvláštne okolnosti

Šprintér Ján Volko Šprintér Ján Volko Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BRATISLAVA - Slovensko bude na olympijských hrách v Paríži reprezentovať šesť atlétov.

Viktória Forsterová a Gabriela Gajanová sa kvalifikovali na základe splnenia limitov, chodci Mária Katerinka Czaková, Hana Burzalová a Dominik Černý podľa svetového rebríčka. Miroslav Úradník je momentálne v nominácii spolu s Burzalovou do štafety chodcov.

Slovenský olympijský a športový výbor na základe nominácie Slovenského atletického zväzu potvrdil štarty Forsterovej na 100 m i na 100 m prekážok, Gajanovej na 800 m. Czaková, Burzalová a Černý sa predstavia v pretekoch na 20 km. V nominácii na miešanú chodeckú štafetu na maratónskej trati sú Burzalová s Úradníkom a ako náhradníci sú uvedení Czaková a Černý. Atletické súťaže sú na programe od 1. do 11. augusta 2024.

Tesne ušla účasť na OH šprintérovi Jánovi Volkovi a prekážkarke Daniele Ledeckej. Obaja boli vo svetových rebríčkoch k 30. júnu na 100 m, 200 m, resp. 400 m prekážok tesne pod čiarou postupu a na účastnícke miesta sa neposunuli ani po administratívnom sprocesovaní u Svetovej atletiky a potvrdzovaní záujmu o štart jednotlivých pretekárov.

V slovenskej výprave pre Hry XXXIII. olympiády je momentálne 28 športovcov – šesť strelcov a atlétov, štyria vodní slalomári, dvaja cestní cyklisti a plavci, po jednom zástupcovi majú skejtbording, box, džudo, stolný tenis, jachting, lukostreľba, zápasenie a tenis. Informoval o tom portál olympic.sk.

Viac o téme: Gabriela Gajanová Ján Volko Miroslav Úradník Mária Katerinka Czaková LOH 2024 v Paríži Viktória Forsterová Hana Burzalová Dominik Černý
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy