Zmena sa vo veľkom dotkne aj Fehérváryho: Capitals urobia čokoľvek, aby sa vrátili na trón

Chris Patrick, nový GM Washingtonu CapitalsChris Patrick, nový GM Washingtonu Capitals Zdroj: SITA/AP/Washington Capitals/Zach Guerette

WASHINGTON - Po desiatich rokoch opustil Brian MacLellan funkciu generálneho manažéra hokejistov Washingtonu Capitals, ktorým pomohol v roku 2018 získať jediný Stanleyho pohár v klubovej histórii.

Vo funkcii ho nahradil Chris Patrick, ktorý sa stal aj viceprezidentom klubu. Šesťdesiatpäťročný MacLellan bude v Capitals naďalej pôsobiť ako prezident hokejových operácií. Klub to uviedol na svojom webe.

"Počas poslednej dekády bol Brian skvelým šéfom, pomohol nám získať Stanley Cup a zaslúžil sa o neustálu konkurencieschopnosť nášho tímu," povedal majiteľ Capitals Ted Leonsis vo vyhlásení.

Štyridsaťosemročný Patrick začal v klube pracovať v roku 2009 ako skaut, neskôr bol riaditeľom hokejových operácií a posledné tri sezóny robil MacLellanovi asistenta.

"Chris je pracovitý manažér, ktorý je pripravený na ďalší krok vo svojej kariére. Jeho vízia, veľké skúsenosti, predvídavosť a schopnosť vyhodnocovať hráčov z neho robia dokonalého lídra, ktorý poženie náš tím vpred," uviedol Leonsis.

 

Viac o téme: Washington Capitals Martin Fehérváry Chris Patrick
  • Autor: © Zoznam/
  • X/capitals
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy