Tvrdá rana pre slovinskú hviezdu: Ašpirant na popredné priečky nemôže uveriť vlastným očiam

Slovinský cyklista Primož RogličSlovinský cyklista Primož Roglič Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

ORLEÁNS - Slovinský cyklista Primož Roglič, ktorý patrí medzi hlavných ašpirantov na pódiové umiestnenie, sa vo zvyšku Tour de France musí zaobísť bez jedného zo svojich kľúčových pomocníkov Alexandra Vlasova.

Ruský jazdec tímu Red Bull-Bora-hansgrohe odstúpil kvôli následkom pádu, ktorý mal počas nedeľňajšej 9. etapy so šotolinovými úsekmi. Popri iných zraneniach má podľa vyjadrenia stajne zlomený členok.

Dvadsaťosemročný Vlasov spadol vo vysokej rýchlosti a skončil v strúži vedľa cesty. Značne otrasený ale po chvíli nasadol na bicykel a etapu dokončil na 25. mieste. V celkovej klasifikácii si piaty muž Tour z roku 2022 pred dnešným voľným dňom o jedno miesto pohoršil z desiateho na jedenáste. Preteky však musel vzdať.

Vlasov, ktorý sa nedávno vzdal možnosti štartovať na olympiáde v Paríži ako neutrálny športovec, je výborným vrchárom, Roglič tak prišiel o dôležitého pomocníka v horách. 34-ročný Slovinec, ktorý počas kariéry vyhral trikrát Vueltu a vlani tiež Giro d'Italia, je v priebežnom poradí štvrtý. Na vedúceho krajana Tadeja Pogačara stráca minútu a 36 sekúnd. Na Tour bol Roglič doteraz najlepšie druhý v roku 2020.

Viac o téme: Primož Roglič Tour de France 2024