VIDEO Diváci bučali na Djokoviča, ten im to vrátil: Pozrite, čo spravil v pozápasovom rozhovore!

Srbský tenista Novak DjokovičSrbský tenista Novak Djokovič Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Srbský tenista Novak Djokovič potvrdil pozíciu favorita a postúpil do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

V pozícii dvojky "pavúka" si poradil s pätnástym nasadeným Dánom Holgerom Runem v troch setoch 6:3, 6:4 a 6:2. Sedemnásobný wimbledonský víťaz sa vo štvrťfinále stretne s deviatym nasadeným Austrálčanom Alexom De Minaurom, ktorý v osemfinále zdolal Francúza Arthura Filsa za takmer tri hodiny 6:2, 6:4, 4:6, 6:3.

Djokovič sa v pozápasovom rozhovore vyjadril k divákom, ktorí na neho počas zápasu bučali. Priaznivci dánskeho tenistu často skandovali nahlas "Ruuuuuuune".

"Všetkým fanúšikom, ktorí majú rešpekt a ktorí tu dnes večer zostali, chcem povedať: Ďakujem vám z celého srdca. Cením si to. A všetkým ľuďom, ktorí sa rozhodli nerešpektovať hráča – v tomto prípade mňa – prajem dobrú noc. Veľmi dobrú, dobrúúúú noc," povedal Djokovič s pretiahnutým "o" v pozdrave "Good night", aby to pripomínalo bučanie.

Po pätnástom postupe do wimbledonského štvrťfinále hovoril najmä o chýbajúcom rešpekte divákov. "Hral som v oveľa nepriateľskom prostredí, môžete mi veriť. Nemôže sa ma to dotknúť. Už som na okruhu viac ako 20 rokov a viem, ako to funguje. Poznám všetky triky."

Keď sa mu reportér snažil naznačiť, že fanúšikovia len skandovali Runeho meno, Djokovič s ním dôrazne nesúhlasil.

"To neberiem. Viem, že fandili Runemu, ale je to tiež výhovorka pre to, aby mohli bučať. Už som na okruhu viac ako 20 rokov a viem, ako to funguje. Poznám všetky triky. Je to v poriadku. Ja sa zameriavam na ľudí, ktorí majú rešpekt a zaplatili si za vstupenku na zápas. Milujú tenis a oceňujú hráčov a ich úsilie, ktoré mu venujú," konštatoval Djokovič, ktorý po premenenom mečbale predstieral s raketou hru na husle.

"Keď mám pocit, že diváci prekročia hranicu, konám. Svoje slova ani činy na kurte neľutujem," dodal na tlačovej konferencii Djokovič, ktorý sa v stredu vo svojom 60. grandslamovom štvrťfinále stretne s Austrálčanom Alexom de Minaurom.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: Novak Djokovič Wimbledon Holger Rune
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Wimbledon
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy