Nádherný ostrovček, pláž, búrka: Djokovičovci majú dôvod na oslavu, krásne výročie ich lásky

Na snímke Novak Djokovič spolu s manželkou JelenouNa snímke Novak Djokovič spolu s manželkou Jelenou Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

SVETI STEFAN - Pred desiatimi rokmi, 10. júla 2014, sa oženil srbský tenista Novak Djokovič. Štyri dni po triumfe vo Wimbledone si na prenajatom a starostlivo stráženom ostrovčeku Sveti Stefan v Čiernej Hore vzal dlhoročnú priateľku Jelenu Rističovú.

Obrad na pláži sa podľa srbských médií konal za búrky a dažďa a trval necelú polhodinu. Na rovnakom mieste potom o dva dni neskôr prebehol v miestnom kostole aj cirkevný sobáš. Teraz už spolu majú dve deti.

Tridsaťsedemročný Srb, ktorý v tohtoročnej sezóne nevyhral ani jednu trofej, prišiel v júni o šancu na 25. grandslamový titul, ktorým by sa osamostatnil na čele historického rebríčka pred Austrálčankou Margaret Courtovou. Na French Open si totiž poranil koleno a navyše prišiel o pozíciu svetovej tenisovej jednotky.

Belehradská rodáčka (narodená v roku 1986) Rističová získala v roku 2008 bakalársky titul v odbore obchodnej správy a manažmentu na Milánskej univerzite, potom začala podnikať a pôsobila napríklad aj ako koordinátorka ľudských zdrojov v spoločnosti Tamoil SAM (európsky dodávateľ energie).

S manželom sa poznajú od roku 2005, zasnúbili sa v septembri 2013. Jelena je spoluzakladateľkou a generálnou riaditeľkou Nadácie Novaka Djokoviča.

Novak a Jelena Djokovičovci majú dve deti: syna Stefana narodeného v októbri 2014 a dcéru Taru narodenú v septembri 2017. Syn Stefan je často prítomný na otcových zápasoch a neprestáva ho povzbudzovať.

Viac o téme: Novak Djokovič Jelena Djokovičová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy