Štebocú o tom aj vrabce na pittsburských strechách: Veľká novina pre celú NHL z dielne Penguins

Tešiaci sa hráči Pittsburghu PenguinsTešiaci sa hráči Pittsburghu Penguins Zdroj: SITA/AP/Gene J. Puskar

PITTSBURGH - Sidney Crosby oslávi v auguste 37. narodeniny a situácia sa začína kryštalizovať tak, že vyriešil budúcnosť v NHL.

Žijúca legenda NHL a top 10 hráč dejín ligy sa priblížila k predĺženiu zmluvy s Pittsburghom,ktorá vyprší v 30. júna 2025. Podľa zdrojov novinára Chrisa Johnstona by malo ísť o trojročný kontrakt s priemerným platom okolo 10 miliónov dolárov. Crosbyho AAV (priemerná mzda) prvý raz v kariére prekročí magickú hranicu 8,7 miliónov dolárov, ktorú podpísal dvakrát - raz na päť rokov a potom na 12.

Zlaté dieťa kanadského hokeja, líder, svetový šampión, zlatý olympijský medailista a trojnásobný držiteľ Stanley Cupu sa udržuje v parádnej forme aj v pokročilom veku, v uplynulom ročníku si udržal fenomenálnu štatistiku viac ako bodu na zápas, v 82 dueloch nazbieral 94 bodov a takmer dotiahol Penguins do play-off. V posledných 18 stretnutiach základnej časti bodoval v 16 z nich.

Penguins v lete urobili niekoľko zmien v tíme, vymenili drahého krídelníka Reillyho Smitha, na oplátku priviedli do tímu skúseného centra Kevina Hayesa, spodnú šestku útočníkov vyplnili príchodmi Blakea Lizzottea a Anthonyho Beauvilliera, obranu vystužili Matt Grzelcyk a Sebastian Aho. A možno presne toto potreboval vidieť samotný rodák z Cole Harbour, aby sa presvedčil, že Penguins majú stále najvyššie ambície.

GM Kyle Dubas strávil pri mužstve prvú sezónu a nepodarilo sa mu postúpiť do play-off, čo bolo druhý rok po sebe, keď Tučniaci chýbali vo vyraďovacích bojoch. Pittsburgh hrá v Metropolitnej divízii, ktorá rozhodne nepatrí k najľahším. Osemčlennému zoskupeniu velí duo Carolina - NY Rangers, vklieniť medzi nich by sa chcelo New Jersey a niekde potom by mohol nasledovať Pittsburgh, Washington, New York Islanders, prípadne Philadelphia. S posledným miestom sa ráta v prípade Columbusu Blue Jackets.

Crosby odohral v NHL 19 sezón, 1 272 zápasov, sieť za brankármi napol 592-krát, pridal 1 004 asistencií, čo dohromady činí 1 596 bodov. V kariére pritom bojoval dva roky s otrasmi mozgu, ktoré ho pripravili o deisatky duelov. V ročníku 2010/11 vynechal polovicu ročníka a o sezónu neskôr nastúpil len do 22 z 82 stretnutí. Jeho čísla mohli byť ešte o niečo fenomenálnejšie.

Viac o téme: NHL Sidney Crosby Pittsburgh Penguins Kyle Dubas
  • Autor: © Zoznam/
  • X/BigHeadHcky
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy