Neuveriteľné, že stále je na vrchole: Americkí basketbalisti unesení z fenomenálnej gymnastky

Americký basketbalista LeBron JamesAmerický basketbalista LeBron James Zdroj: SITA/AP/Steve Marcus

LAS VEGAS - Americký basketbalista Bam Adebayo má pred olympijskými hrami v Paríži dva hlavné ciele.

Okrem toho zjavného, ​​teda zlatej medaily, chce pivot Miami získať fotografiu so slávnou gymnastkou Simone Bilesovou. Podľa agentúry AP patria americkí basketbalisti k najväčším - a to doslova - fanúšikom najúspešnejšej gymnastky histórie.

"Je to jednoduché, jednoducho je najlepšia," povedal o Bilesovej štvornásobný víťaz NBA a trojnásobný olympijský medailista LeBron James. "A je inšpiráciou pre moju dcéru a nielen všetky černošské dievčatá na svete, ale aj pre všetky deti. Nielen v gymnastike, ale vo všetkých ohľadoch," dodala hviezda Los Angeles Lakers.

Dvadsaťsedemročná Bilesová by sa podľa odhadu médií mohla stať jednou z tvárí parížskych hier. A už pred nimi je najúspešnejšou gymnastkou všetkých čias, pretože má v zbierke 37 medailí z olympijských hier a majstrovstiev sveta.

"Byť taká dobrá - ospravedlňujem sa, taká skvelá - a stále prekračovať hranice... Keby som mal šancu ju vidieť a napríklad sa s ňou aj odfotiť, veľa by to pre mňa znamenalo," uviedol Adebayo.

Americkí basketbalisti budú chcieť využiť voľno vo svojom olympijskom programe, aby Bilesovú videli naživo v súťaži. Šancu budú mať 1. augusta, kedy je na programe finále ženského viacboja.

"Počul som, že dostať sa tam je celkom drahá záležitosť," uviedol Tyrese Haliburton, ktorého päťročný kontrakt s Indianou na 245 miliónov dolárov nadobudne platnosť na začiatku novej sezóny NBA. "Ale myslím, že by som to mohol nejako zvládnuť," dodal.

Tréner basketbalistov USA Steve Galéria fotiek (11) Tréner Američanov Steve Kerr Zdroj: SITA/AP/Steve Marcus

Príležitosť si nechce nechať ujsť ani Devin Booker, ktorý bol členom tímu USA aj na predchádzajúcich olympijských hrách v Tokiu, kde mali športovci kvôli koronavírusovej pandémii sťažený prístup na iné súťaže.

"O to som prišiel. Nemohol som chodiť na iné športy, vidieť iné krajiny, nič. Budem ju zo všetkých síl podporovať, pokiaľ budem mať čas a dovolí mi to program," povedal rozohrávač Phoenixu.

Teraz už poučení basketbalisti oceňujú aj dlhovekosť Bilesovej, ktorá by sa v 27 rokoch mohla stať druhou najstaršou olympijskou víťazkou vo viacboji v histórii.

"Nedávno som sa bavil s jednou gymnastkou a zistil som, že sú na vrchole napríklad od pätnástich do osemnástich-devätnástich rokov, čo som nevedel. Takže to, že je v tomto veku stále medzi elitou...to musím vidieť," povedal tridsaťpäťročný Kevin Durant.

"Som jej veľký fanúšik. Ona ma k tomu svojmu športu priviedla, pretože som pred ňou gymnastiku veľmi nesledoval," dodal trojnásobný olympijský víťaz a dvojnásobný šampión NBA.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: LeBron James Kevin Durant USA Simone Bilesová Devin Booker Tyrese Haliburton LOH Paríž 2024 Americká basketbalová reprezentácia
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy