Pozor, nielen Atlético Madrid: Anglický gigant seriózne uvažuje o kúpe Dávida Hancka!

Dávid Hancko v reprezentačnom drese Slovenska na EURO 2024Dávid Hancko v reprezentačnom drese Slovenska na EURO 2024 Zdroj: SITA/AP/Themba Hadebe

MANCHESTER - Zoznam popredných európskych top klubov, ktoré majú mať záujem o služby Dávida Hancka, sa opäť rozrástol.

Po Liverpoole a Atléticu Madrid sa mal slovenský reprezentant objaviť v hľadáčiku Manchestru United. Renomované periodikum The Athletic dnes prišlo so správou, podľa ktorej uvažuje klub z Old Trafford nad podpisom Dávida Hancka. Ten mal prvotne zamieriť na Anfield, kam sa presunul jeho bývalý manažér Arne Slot, ktorý na trénerskej stoličke Liverpoolu nahradil Jürgena Kloppa.

Obranca Feyenoordu je vraj vnímaný ako spoľahlivá alternatíva za Lukea Shawa a Tyrella Malaciu na ľavej strane defenzívy Red Devils, pretože obaja dlhodobo bojujú so neposlušným zdravím. Hancko by však v prípade núzde vedel zastúpiť aj Lisandra Martíneza, keďže dokáže zahrať aj na pozícii ľavého stopéra.

Slovenská opora zadných radov holandského vicemajstra je podľa denníka Marca aj hlavným prestupovým cieľom Atlética, ktoré v La Lige obsadilo konečnú štvrtú priečku a opäť tak nebude chýbať v prestížnej Lige majstrov.

Podľa španielskych médií sa Atlético dohodlo s Feyenoordom na prestupovej čiastke. Španielsky klub je ochotnž za 26-ročného obrancu zaplatiť 27 miliónov eur a ďalšie tri milióny na potenciálnych bonusoch. Hanckov transfer sa však tak skoro nezrealizuje.

Ako informoval denník Mundo Deportivo, Atlético sa bude musieť najskôr rozlúčiť s čiernohorským stopérom Stefanom Savičom, aby získal financie a priestor na prestup slovenského obrancu.

Posledné správy tak naznačujú, že 26-ročný defenzívny univerzál je skutočne blízko k presunu do kádra Diega Simeoneho, ale v dnešnom futbale je možné všetko. Manchester United by tak v prípade vážneho záujmu musel konať rýchlo. Feyenoord za svojho kľúčového hráča požaduje sumu vo výške okolo 30 miliónov eur.

Viac o téme: Manchester United Premier League Atlético Madrid Liverpool FC La Liga Feyenoord Rotterdam Dávid Hancko
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/United Journal
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy