Seriózne kontroverzie namiesto veselého turné: Dvaja reprezentanti čelia vážnemu obvineniu

Francúzsky ragbista Hugo AuradouFrancúzsky ragbista Hugo Auradou Zdroj: SITA/AP/Gustavo Garello

BUENOS AIRES - Prípravné turné francúzskej ragbyovej reprezentácie po Južnej Amerike sprevádzajú kontroverzie.

Krátko po tom, čo zväz po rasistickej poznámke na sociálnych sieťach poslal domov Melvyna Jamineta, boli kvôli podozreniu zo sexuálneho napadnutia v Argentíne zatknutí hráči Oscar Jegou a Hugo Auradou.

"Prebieha vyšetrovanie. Ak sa fakty potvrdia, bude to veľmi vážne," povedal na tlačovej konferencii v Argentíne prezident Francúzskej ragbyovej federácie Florian Grill. "Naše myšlienky musia byť s tou mladou ženou. Ak je to pravda, ide to proti všetkému, čo ragby robí, čo buduje a čo predstavuje. Nemám ale žiadne informácie a nemôžem povedať, čo sa stalo," dodal Grill.

Francúzsko v sobotňajšom zápase v Mendoze porazilo domácu Argentínu 28:13 a obaja neskôr zatknutí hráči Jegou a Auradou si v ňom odbili reprezentačný debut. V stredu sa Francúzsko stretne v Montevideu s domácou Uruguajom a potom sa vráti do Argentíny na ďalší duel v sobotu v Buenos Aires.

V nedeľu francúzsky zväz poslal domov ragbistu Toulonu Jamineta, ktorý podľa agentúry AP uviedol v neskôr zmazanom videu na instagrame: "Prvý Arab, na ktorého narazím, odo mňa dostane hlavičku." Za vyjadrenie sa následne ospravedlnil.

Viac o téme: Hugo Auradou Oscar Jegou Francúzska ragbyová reprezentácia
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy